Wpis z mikrobloga

Hej,

Planuję budowę własnego "kampera" i szukam właściwej bazy i ogólnie jak to rozwiązać. Budżet na samo auto 8000 - 10000 eur.

Na ten moment wybrałem Peugeot Boxer, wydaje mi się, że jest najdłuższy. Jako fan forda chciałem transita ale one są mikrusie w porównaniu chociażby z Peugeotem. Czy może za czymś innym warto by było się obejrzeć. Silnik wiadomo, pewnie cały do remontu będzie.

#motoryzacja #peugeot #kamper #samochody
  • 59
  • Odpowiedz
Na ten moment wybrałem Peugeot Boxer, wydaje mi się, że jest najdłuższy.


@magnuss:
zamiast wydawać się po prostu bazuj na wymiarach przestrzeni ładunkowej

Silnik wiadomo, pewnie cały do remontu będzie.

z takim nastawieniem to poszukaj uszkodzonego- będzie taniej a i tak zrobisz remont
  • Odpowiedz
@magnuss: większość ludzi robi na trojaczkach (Ducato, Boxer, Jumper). Najdłuższa chyba jest jakaś wersja iveco. Do oglądania masz jeszcze Renault.
W tej chwili są już duże transity, ale to chyba nie twój budżet.
  • Odpowiedz
@magnuss: Zostaja Ci tylko Blizniaki. Unikaj jak ognia silnika 2.2 z forda (HA!TFU!)

Na sprintera i Iveco braknie budzetu. Sprintera w sumie kupisz starszego, ale to sie zacznie temat z rdza. Transit to malo mieszny zart. Renowka w sumie tak samo.
  • Odpowiedz
@magnuss: Wybierz coś z trojaczków (ducato boxer jumper) one jako jedynie nie zwężają się aż tak przy suficie. Sprinter, Iveco Daily, Transit, Master… one wszystkie mają przestrzeń ładunkową w kształcie piramidy.
  • Odpowiedz
@magnuss:

zamiast wydawać się po prostu bazuj na wymiarach przestrzeni ładunkowej

Silnik wiadomo, pewnie cały do remontu będzie.

z takim nastawieniem to poszukaj uszkodzonego- będzie taniej a i tak zrobisz remont


@PanKracy582: sorry za skrót myślowy. Wydawać się = największa przestrzeń ładunkowa z tych co sprawdzałem. Z tych co oglądałem to mają już blisko po 300 000 więc coś tam na pewno będzie do roboty.
  • Odpowiedz
większość ludzi robi na trojaczkach (Ducato, Boxer, Jumper). Najdłuższa chyba jest jakaś wersja iveco. Do oglądania masz jeszcze Renault.

W tej chwili są już duże transity, ale to chyba nie twój budżet.


@pilot1123: poszukam informacji o ducato.
  • Odpowiedz
to chyba bardzo pesymistyczne założenie?


@pilot1123: oferty blisko 300 000 przebiegu więc sądzę, że na bank będzie coś tam do roboty, szczególnie że to woły robocze są.
  • Odpowiedz
@magnuss:
ok
za 10k€ kupisz spokojnie zintegrowanego starszego kampera
nie wiem czy jest sens budowy od podstaw : v
możesz też popatrzeć za takimi w anglii teoretycznie powinny być tańsze i zrobić przekłądke
  • Odpowiedz