Wpis z mikrobloga

#rock #bluesrock #dzem
#cultowe (571/1000) <- zaległe z wczoraj

Dżem - Uwierz Mirando z płyty Zemsta Nietoperzy (1987)

Alergicznie reaguje na te wszystkie Harleje Moje, Naiwne Pytanie, Whisky i inne wszystkie oklepane rzeczy od Dżemu. Lubię za to pojedyncze rzeczy, niekoniecznie jakoś super popularne. Głównie z uwagi na gitarę solową pana Jerzego Styczyńskiego, którego grę bardzo sobie cenię. Tu konkretnie mam na myśli ten cały fragment po 3 minucie zaczynający się od klawiszy.

-------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Przez tysiąc dni postuję rzeczy których słuchałem przez ostatnie 20 lat (jeden numer dziennie, od 01/01/2020 do 26/09/2022). Szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne. Niektóre były hiciorami, innych wolałem sobie nigdy nie przypomnieć. Kolejność wstępnej listy zrandomizowałem i nie jest mi znana. Odkrywam dzień po dniu.
cultofluna - #rock #bluesrock #dzem
#cultowe (571/1000) <- zaległe z wczoraj

Dżem...
  • 10
@cult_of_luna Przekopuje treść mojego wpisu z 2016 roku: "Jedna z moich ulubionych... Uwierz Mirando. Slowa napisal Kaziu Galas (rowniez w szponach hery wowoczas, mowimy o roku 1987). Rygiel zajebiscie zaaranzowal tekst i zaspiewal, ze czapki z glow... Podmiot tekstu probuje przekonac tytulowa Mirande, ze prochy to gowno ("a po tamtej drugiej stronie znajdziesz tylko mrok"). Do tego mistrzowska muzyka wirtuoza A.Otreby. Notabene bardzo ladne imie dla dziewczyny. Mieszkam w UK i poznalem
@ciezkiwybor: Niewinni i Obłuda parę razy na koncertach się pojawiły ale nadal to zdecydowanie za mało. Alex był grany za czasów Jacka, a szkoda że tylko wtedy. Przy każdej możliwej okazji staram się im przypominać o istnieniu tego utworu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ciezkiwybor: Pewnie to były moje nagrania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chwilowo sam na to czekam, niby kilka utworów/pomysłów jest, czas pokaże. Trochę po cichu liczę na to że chociaż jeden z nich zaprezentują na najbliższym koncercie na Woodstocku, będę wtedy mocno uradowany.

Edit: Nie przypominam sobie żeby grali Obłudę w stodole, a przynajmniej od 2009r.