Wpis z mikrobloga

Czy kufer przy motocyklu to podstawa czy można się obejść bez niego? Kupiłem kawe er6f i się zastanawiam czy nie kupić kufra, ale bardzo mi się nie podobają wizualnie. Jakie macie myśli o tym? Są jakieś alternatywy? #motocykle
  • 14
@YEPs: Jest kilka opcji.

Można kupić linkę i jak gdzieś się idzie to mocować kask i kurtkę linką. Taka zwykła stalowa zwijana. Pewnie i taniej coś się da znaleźć ale ta się fajnie zwija i nie trzeba dodatkowego kluczyka nosić. Zawsze jest ryzyko, że ktoś nasra do kasku, ale co zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://allegro.pl/oferta/zabezpieczenie-linka-motocykl-kask-120cm-abus-10697271538

Ja w życiu kufra do motocykla nie zamontuje bo to paskudnie
@YEPs: w moim przypadku już nie chodzi tylko o kask. Na co dzień przewożę motocyklem sporo rzeczy do pracy: laptop, dokumenty, przeciwdeszczówki itp. Nawet na jednodniowy wypad lubię się zapakować, żeby w trasie mnie nic nie zaskoczyło. No i zawsze ten kask można schować. Chociaż ja częściej chowam do kufra kurtkę. Kiedyś pojechałem motocyklem nawet na duże zakupy spożywcze, ale surówka mi się otworzyła w torbie zapakowanej do kufra. ( ͡
@YEPs jeśli jeździsz motocyklem TYLKO po to żeby jeździć to kufer nie będzie potrzebny,w każdej innej sytuacji: przyda się. Alternstywy: tankbag, sakwy, roll bag, może być i torba sportowa czy plecak spięta jakimiś expanderami. Zależy co chcesz tam przewieźć
@YEPs: kufer jest zajebiście wygodny, 90% czasu jeżdżę z kufrem.
Spokojnie wchodzi do niego torba z laptopem, narzędzia i buty na zmianę.
Jak wyciągam torbę, to wrzucam do niego kask, kurtkę, buty i nie muszę się niczym przejmować, zamykam - zapominam.

Na tygodniowy wyjazd pakuję się do plecaka który jeździ w kufrze + ew. namiot i śpiwór na miejscu pasażera w siatce bagażowej.
@togre: ogólnie to dopiero zdałem prawko i kupiłem motor, zrobiłem serwis i zacząłem zastanawiać się co jeszcze ( ͡° ͜ʖ ͡°) na ten moment po przeczytanych komentarzach raczej nie zdecyduję się na zakup kufra.