Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Czesto ogladajac kompilacje filmikow aut ktore przejezdzaja przez zalane ulice dowiedzialem sie ze jedzie sie powoli zeby woda nie dostala sie do dolotu, dlatego terenowki maja je bardzo wysoko, ale ciekawi mnie jak to wyglada podczas mocnego deszczu? Przeciez to pewnie zbiera sporo wody, nie dostaje sie on do silnika czy off roady maja jakies zabezpieczenie? Ktos wytlumaczy?

#offroad #mechanikasamochodowa #kiciochpyta
Pobierz Tomekv23 - Czesto ogladajac kompilacje filmikow aut ktore przejezdzaja przez zalane u...
źródło: comment_1627312179CSiUeruUGisbcQy555XZDs.jpg
  • 16
@Tomekv23: w terenówkach obudowa filtra powietrza często ma też odprowadzenie jakby znalazła się tam woda. Nie jakieś kosmiczne ilości ale troche. Wtedy często przed samym wkładem filtrującym w najniższym punkcie jest mały otwór.
@piowit: To oprócz wlotu powietrza będziesz miał szereg innych rzeczy do zrobienia, just sayin. Te odwodnienia są dość małe i nie widzę potrzeby ich zaslepiania
@Drail: to po co snorkel? Jakie inne rzeczy? Chętnie posłucham co jeszcze muszę zrobić w moim Land Roverze żeby bezpiecznie brodzić po klamki

PS wiem o odpowietrzeniach mostów i skrzyń, oraz o przeniesieniu kompa skrzyni wyżej, bo nisko jest u mnie w disco
@piowit: Bagnet od silnika/skrzyni zabezpieczony? Skrzynka z przekaźnikami jest szczelna? Rozumiem ze wygłuszenia też masz wywalone albo zmienione na takie które nie chłoną wody? Alternator zmieniony na chłodzony wodą?
@Drail: bagnet w sumie jest te 20cm wyżej niż airbox (no i w sumie ma uszczelkę i ciężko się zapina), skrzynka z orzkaznikami ta pod maską jest do ogarnięcia w takim wypadku, ta w aucie jest wysoko bo ostatnio ogarniałem, no te wygłuszenia jeszcze nie ale za środek biorę się później.

Te pytania są czysto z ciekawości bo w miarę jestem w offroadzie a w sumie snorkel jest blisko na liście
@piowit: Ja snorkel mam tylko do szybszych przejazdów przez wodę. Na brodzenie szkoda mi samochodu. Raz zalałem fure i wiem już ze to był pierwszy i ostatni raz. Niektórzy lubią zapach mułu, jak im zaba w schowku się odzywa, są gusta i gusciki xd