Wpis z mikrobloga

Hej Mirki spod tagów #pc #ps4 #ps5 #xbox

Ostatnio zapytałam na tagu jaką grę polecacie (o tutaj) i dostałam od Was naprawdę bardzo dużo odpowiedzi. Postanowiłam te odpowiedzi zebrać i nadać im odpowiednią ilość punktów a następnie wrzucić tutaj, co by więcej osób szukających fajnej gry z dobrą fabułą mogło z tej listy skorzystać i wybrać coś dla siebie. Poleciliście aż 63 gry, więc ogranie wszystkich jest praktycznie niemożliwe. Przyjęłam zatem pewien system punktowy. W kolumnie oprócz gry wpisałam liczbę osób, które o niej wspominały oraz liczbę plusów jakie miały wpisy, w których pojawiła się ta gra. Następnie przypisałam temu punkty w następujący sposób: liczba osób x liczba plusów + liczba osób. Dodawałam do tego dodatkowo liczbę osób, ponieważ było sporo gier, które poleciła tylko jedna osoba i nie było tam żadnych plusów, więc nieuczciwym byłoby w tym miejscu wpisać 0 punktów.

Zanim lista to jeszcze jedna ważna rzecz – w swoim wpisie napisałam o grach, które ukończyłam i są moim TOP (czyli w zestawieniu ich nie ma) i o tych, których nie ukończyłam, zrezygnowałam gdzieś w połowie. Weźcie to także proszę pod uwagę, ponieważ te gry to wg mnie fabularnie jedne z najlepszych gier pod kątem fabuły. Te gry to: TLoU, Mass Effect (trylogia), Red Dead Redemption, Cyberpunk 2077, Days Gone, Wiedźmin. Oprócz tego wymieniłam też gry (więc nie ma ich w zestawieniu): Death Stranding, Ghost of Tsushima, God of War, Detroit. Rozgrzebałam i nie dokończyłam: Andromedę, Avengersów, Valhallę więc też tych gier nie będzie.

A teraz finalne zestawienie.

Gra Wynik
Kingdom Come Deliverance 80
Hellblade: Senua's Sacrifice 48
Yakuza 36
Metro Exodus 20
Control 18
Horizon Zero Dawn 16
Fallout New Vegas 16
The Outer Worlds 15
A Plague Tale 15
Prey 12
Deus Ex Human Revolution 10
Nier Automata 9
Metro 2033 8
Metro Last Light 8
FF X 8
Life is Strange 8
Gothic 7
Dying Light 4
Bioshock 4
Fallout 1 4
Fallout 2 4
Ori 4
Half Life 2 4
Dishonored 4
Batman Arkham Night 4
Fable 4
Ni No Kuni 3
SOMA 3
Spec Ops The Line 2
Marvel Spider Man 2
Uncharted 2
LA Noir 2
Persona 5 Royal 2
Vampire: The Masquerade 2
Dragon Quest XI 2
Final Station 1
Rage 2 1
This Ware of Mine 1
Wojny Krwi: Wiedźmińskie Opowieści 1
FF VII 1
Wiedźmin 2 1
Mafia 1 1
Mafia 2 1
Jedi Fallen Order 1
Dishonored 2 1
Far Cry Primal 1
Far Cry 3 1
Far Cry 4 1
Planescape Torment 1
Subnautica 1
Kotor 1 1
Kotor 1 1
Neverwinter Nights 2 1
Dragon Age Trylogia 1
GTA IV 1
GTA V 1
AC 1 1
AC 2 1
AC 3 1
Code Vein 1
Prototype 1 1
Prototype 2 1

Wszystkim Mireczkom bardzo dziękuję. Wołam osoby plusujące mój wpis i osoby, które go komentowały :-)

@a_new_error @Fotzsyzrk @Mr_kolek @Vaas @sawik20 @Trypel @gobber @bro_ @bowsette @Amenotejiikara @Kernydz @bomba4 @Dave987654321 @shichibukaii @ChochlikLucek @MtEverest @Lookazz @Beeercik @Griffith @pimpus_sadelko @cacum3 @mnik1 @XkemotX @M4A1Q123 @OlaCze @damik944 @nocnazjawa @dzeksondzekson @darjahn @MatkaBoskaDepresyjna @metiniowiec @szary-obywatel @Parker_ @Kraciacho @Jabuszgo @nn1upl @tomtom666 @Angmac @Qiudo @zdechly_jez @Sharpboy @Juuzeff @lathl @Wulfee @frutson @qbers @Lohengrin @aszkemason_adamazy @Beniamin_Emanuel @bw10838s @m0rdeczka @Black-Sky @Widar96
  • 30
@kizimajaro: Polecam definitywnie spróbować Nier. Dużo osób w nią nie grało zapewne przez specyficzny style głównych postaci i dość wolno rozwijającą się fabułę na początku, ale naprawdę warto
@Kardig: wszystkie zakonczenia. slaby gameplay, mashowanie przyciskow, trzymanie bumpera zeby ten robocik non stop strzelal, kompletnie pusty swiat i setki kilometrow do przebiegniecia, nijakie questy poboczne. swietna byla pierwsza godzina i niektore walki z bossami (laska w teatrze to moj ulubiony boss ze wszystkich gier ever).
@kizimajaro: Ciekawi mnie, że tak dużo było poleceń dla Hellblade. Owszem, gra jest dobra i warta przejścia dla fabuły, ale w porównaniu do niektórych innych tytułów nie jest AŻ tak dobra. Intrygująca fabularnie, ale trochę nużąca gameplay'owo.
Mashowanie przycisków jest jeśli nie ogarniasz, że są tam kombosy ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@Yaggar: gra nie wymaga ode mnie nic innego wiec po co mam to robic? nie kupuje takiego podejscia, nie bede sobie utrudnial gry i uczyl sie kombosow bo one nic nie wnosza.. skutecznosc sie liczy a nie finezja. mi sie bardzo podobala gra, ale bylaby o wiele lepsza gdyby nie te cechy, ktore