Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy są osoby które pomimo umiejętności nie mogły sobie znaleźć nigdzie pracy w Polsce (znajomość języków obcych, znajomość języka programowania)? Jeśli tak, to czym się teraz zajmujecie? Byłem na 35 rozmowach o pracę z wysłanych 40 CV. Nic to nie dało. Nikt się nie zainteresował. Niestety mam tylko doświadczenie w IT na helpdesku czyli można powiedzieć lata stracone. Bo gdybym poszedł w programowanie - byłoby inaczej ale nikt nie dał szansy i już po 30 latach nikt jej nie da. Ciekawe jak wiele osób zniknęło z rynku IT i co teraz robią?

#pracbaza #praca #pracait #bezrobocie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60fd87c8a36c0b000a9bab84
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Byłem na 35 rozmowach o pracę z wysłanych 40 CV. Nic to nie dało


@AnonimoweMirkoWyznania: to coś jest z tobą nie tak w takim razie
Jak ja szukałem swojej pierwszej poważnej pracy to wysłałem z 50 CV w tym może z 5 zaprosiło na rozmowę xD

Nie rzucasz czasami stawkami typu 250 zł za godzinę? Albo nie sprawiasz wrażenia jakbyś nie wiedział co do ciebie mówią? A jak rozmowa jest
  • Odpowiedz
GigantycznaŁania: @niochland: rzucam stawkami od 4.000-6.000 brutto. Uważam, że to nie jest dużo jak na osobę z doświadczeniem i przy minimalnej 3.000 brutto.
Wiem co do mnie mówią. Za aż takiego imbecyla mnie masz?
Wiesz kolego - brałem udział w rozmowach rekrutacyjnych w Niemczech i w Anglii. Jakoś rozmawialiśmy niecałą godzinę w języku obcym z powodzeniem.
Morale zespołu (XDDDDDDDDDDDD)
Kolego, do której firmy rekrutujesz? Bo chciałbym ominąć kolejne gimnazjum w swojej karierze zawodowej. Firma która bierze pod uwagę człowieka zachowanie podczas rozmowy rekrutacyjnej XD. Co tam umiejętności? Co tam wykształcenie? Co tam doświadczenie? Co tam certyfikaty, dyplomy? Zachowaniem na rozmowie udowodnisz, że zasługujesz na pracę! Takie średniowieczne zachowania prezentują ludzie co niedzielę w kościele którzy prezentują się aby super wyglądać przed ludźmi a w głowie na codzień prezentować siano. Chyba trzeba pakować manaty.
Chyba, że rekrutujesz pracowników na taśmę -
  • Odpowiedz
Firma która bierze pod uwagę człowieka zachowanie podczas rozmowy rekrutacyjnej XD


@AnonimoweMirkoWyznania: Właśnie kładę się spać więc odniosę się tylko do tego.
Po tym wysrywie wiem dlaczego cię nie biorą xD
Widać, żeś wazon, który myśli, że jak ma wpisane POWAŻNE studia i N lat doświadczenia to będą się o niego bić xD
Sorry, ale eldorado z ogromnym popytem gdzie biorą do IT każdego wsiura z ulicy, który potrafi włączyć i wyłączyć komputer, się skończyło. Trzeba było zacząć
  • Odpowiedz
ZakochanyPan: @niochland: kolego wpierw radziłbym Tobie popracować kiedykolwiek, bo gadasz jak typowy Polak w wieku 60 lat. To mi oddzwaniają częściej niż Tobie. W obecnej pracy miałem wcześniej u siebie 3 osoby w teamie i tylko ja zostałem. Bez podwyżki mam więcej roboty. Nie dziwisz się mi, że szukam innej pracy? Więc zanim zaczniesz oceniać warto się zastanowić nad konkretnymi przyczynami. A nie pieprzyć o miękkich umiejętnościach. Bo w
  • Odpowiedz