Wpis z mikrobloga

@Wontensso: w teorii powinna podziałać kilkanaście lat bez problemu.
Co może paść to standardowo elektronika oraz sprężarka. Reszta nie powinna robić jakichś kłopotów. Jak się na pompę zdecydujesz to zapytaj ile kosztuje właśnie płyta główna, sprężarka.
@Wontensso: jak Cie stać to rób, jak miałbyś z czegoś rezygnować to moim zdaniem nie warto, nie ważne czy . No chyba że całkowicie nie masz innej alternatywy typu gaz (również płynny), pellet itp.
@ksiak: ja ciągle się zastanawiam nad źródłem ciepła. Gaz mają mi podciągnąć w ciągu 3 lat akurat jak skończę budowę, dlatego w projekcie mam pellet. Obawiam się kosztów pompy ciepła, fotowoltaiki nie będę miał. Masz jakieś realne porównania? Podłogówka na całym domu.
Pompa ciepła wychodzi taniej, jest czysto, odpadają kominy. Jedyne ryzyko to drastyczna zwyżka cen prądu i niespodziewana awaria. Sam u siebie wstawiam właśnie pompę 10kW i w zasadzie nie musiałem długo rozważać nad tym, bo zalet jest nieporównywalnie więcej niż wad
@Wontensso: co do gwarancji to powiem od siebie, że po 12 latach w pompie Galmeta wysiadl sterownik. Nowe modele są kompatybilne ze starymi. 200zl za sterownik, dostaliśmy instrukcję obsługi jak zamontować. Więc tą firmę moge polecić
Jakie są roczne koszty ogrzewania PC mireczku w skali roku w przeliczeniu na powiedzmy metr kwadratowy u Ciebie?


@klepie-biede: Nie mam pojęcia, nigdy tego w ten sposób nie liczyłem. Nie mam nawet oddzielnego podlicznika dla PC.
Dom ~220m2, wszystko na prąd czyli indukcja, piekarnik, woda ze studni głębinowej, plus pompa do podlewania ogródka deszczówką.
Za prąd wychodzi ~do 400pln/msc (rozliczenie co pół roku).

Jeśli jesteś zainteresowany mogę Ci podesłać za jakieś
@Wontensso: 400 to max jaki osiągnąłem.
Dorzucę jakiś licznik żeby monitorować konkretnie PC, bo sporo osób o to pyta, a nie mam pojęcia jak wypada to procentowo. Nie wiem ile idzie na właśnie studnie, kuchnie, komputery itp.
Wtedy mieszkały 4 osoby, więc zużycie cwu wychodziło spore.
@inko-gnito albo wydasz na prąd albo wydasz na inne paliwo. Ludzie mają jakiś lęk przed rachunkiem za prąd i nie potrafią się przekonać, że te pieniądze i tak muszą wydać tylko w innym miejscu. Pompy zakładam od lat i nikt mi się nie skarży na wysokie rachunki a każdy chwali jak życie jest cudowne bez zabawy z piecem.