Wpis z mikrobloga

Witajcie #krakow #rower i #rowerowykrakow
3 dni temu w tym wpisie pokazałem Wam moją koncepcję fajnej trasy rowerowej przez południe Krakowa. Odzew nie był jakiś wielki, ale kilka osób podzieliło się opini. @tresor podrzucił parę pomysłów, wypowiedzieli się @Czarny_Klakier , @KeepCalm , @fegwegw , @numb027 oraz kilka innych osób.
Zatem zrobiłem poprawioną wersję o którą nikt nie prosił.
Przypomnę że nie jest to trasa do zwiedzania, nie obejmuje wszsytkich ciekawych miejsc. Nie jest to również trasa preferująca lasy, choć też tam są. Jest to trasa preferująca dobrej jakości drogi rowerowe, efekciarskie estakady rowerowe, unikająca samochodów jak tylko się da. Chciałem też aby była przyjemna, bez dziwnych manewrów. Tak aby można było z kimś pojechać i na spokojnie pogadać. Godzinna przejażdżka, dobra żeby podjechać z kimś z poza Krakowa.

Trasa ma swoją wersję podstawową oraz 2 rozszerzenia. W tym wpisie wersja podstawowa a w komentarzach wersje dłuższe.
Link do śladu GPS
Krótka trasa 22km dla każdego, do przejechania dowolnym rowerem. Może ją zrobić każdy. W ruchu samochodowym jest może kilkadziesiąt metrów. Może jedno miejsce gdzie słabsi mogą prowadzić rower pod górkę i z 2-3 miejsca gdzie trzeba przeprowadzić rower kilka metrów. Obejmuje Zakrzówek, 3 estakady rowerowe, bulwary, trochę szerokich dróg rowerowych wzdłuż dużych ulic. Ślad jest raczej dokładny, dużą część tej trasy znam osobiście, więc potwierdzam, że będzie się jechało przyjemnie.
mazaq1 - Witajcie #krakow #rower i #rowerowykrakow
3 dni temu w tym wpisie pokazałem...

źródło: comment_1627225252C24F5gXbT0g0i42aBMZMcN.jpg

Pobierz

Jak oceniasz taką przejażdżkę?

  • W sumie przyjemna trasa 54.3% (25)
  • Może kogoś kiedyś nią zabiorę 21.7% (10)
  • Nie dla mnie ale ok 6.5% (3)
  • Słaba, każdy niech jeździ tam gdzie lubi 8.7% (4)
  • Zmarnowany czas :/ 8.7% (4)

Oddanych głosów: 46

  • 9
Wersja najdłuższa ma 64km. Naciskano mnie ostatnio by koniecznie dodać ZOO i kopiec Kościuszki skoro już jesteśmy w tych okolicach. Nie jechałem całą trasą i nie wiem czy nie trzeba jej poprawić w odcinku od kopca Kościuszki do Wisły. Resztę w miarę znam i powinna być ok. Ta trasa nie jest już dla każdego, bo ma trochę podjazdów. Tradycyjnie też ma wprowadzone delikatne zmiany jak np zmieniona trasa na Hucie obejmująca zalew
mazaq1 - Wersja najdłuższa ma 64km. Naciskano mnie ostatnio by koniecznie dodać ZOO i...

źródło: comment_1627225502W6ojSMkQ6rRXYidoCigfs2.jpg

Pobierz
@mazaq1: W sumie bardzo podobna do mojej, którą jeżdżę jeśli mam około 4,5 h wolnego czasu :) Tylko że ja dojeżdżam jeszcze do Tyńca i tam zawracam i później przez Bielany obok winnic (dosyć spory podjazd) przez Las Wolski do Kopca Piłsudskiego, obok zoo, następnie lasem do Kopca Kościuszki i na błonia. Z błoń bulwarami do Nowej Huty i przez Zabłocie, kładkę Wielicka-Saska do mnie na Prokocim.
DzieckozBullerbyn - @mazaq1: W sumie bardzo podobna do mojej, którą jeżdżę jeśli mam ...

źródło: comment_1627231720sbaubr3icmrKz9STq8Wbkl.jpg

Pobierz
@mazaq1: ja bym wyjazd z zoo zmienił albo na skręt w lewo w Księcia Józefa do Mirowskiej, bo jest tam fajny zjazd, albo pojechał w prawo do Orlej i tą ulicą do Mirowskiej, bo wtedy wypada się przy samej drodze rowerowej prowadzącej do mostu na Wisłą.