Wpis z mikrobloga

Mirki mechanicy, czy Astra z silnikiem 1.4 150km to w miarę bezpieczny wybor? Celuje w auto z 2019 lub nowsze z przebiegiem do 10k km. To bylaby moja pierwsza benzyna od bardzo dlugiego czasu. Trochę sie naczytalem o roznych problemach typu pękające tloki czy dwumasa, ale z drugiej strony czytanie tematycznego forum motoryzacyjnego jest jak pytanie sie o kable glosnikowe na forum dla audiofili ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pozatym ceny opli sa atrakcyjne na rynku wtórnym (co w zasadzie może nie swiadczy dobrze ale nie planuje jezdzic dluzej niz 3 lata tym autem)

#uk #motoryzacja #astra #opel
  • 9
  • Odpowiedz
@pb11: Z tego co wyczytałem na forum Astry K, problemy z pękającymi tłokami dotyczyły aut wyprodukowanych do połowy 2016, po połowie 2016, 2017 w górę ponoć już ten problem nie występuje.
  • Odpowiedz
  • 0
@pb11
Dokładnie to co @pol-scot napisał. Te astry są spoko, ale dużo stracisz kupując 'nowe' auto i odsprzedając je po 3 latach właśnie ze względu na duży spadek wartości.

Większość aut benzynowych poniżej 5 lat to będzie bezpieczny wybór. Najlepiej kup od dealera to jeszcze 2/3 letnią gwarancję dostaniesz.
  • Odpowiedz
@narwi, @pol-scot całkowicie zdaje sobie z tego sprawę, niestety zakup fabrycznie nowego auta na chwile obecna nie wchodzi w grę ( ͡° ʖ̯ ͡°) ze względu na inne zobowiązania finansowe, które muszę udźwignąć jeszcze przez jakis czas.
Astry na ktore patrze pochodza z oficialnej sieci Vauxhall w uk, wiec albo sa to auta powystawowe albo po leasingu prywatnym.
  • Odpowiedz
@pb11: kupując fabrycznie nowe zrobiłbyś jeszcze gorzej; kumpel kupił astre 3-4 lata temu, nie pamietam rocznika ale była stosunkowo nowa, teraz nie opłaca mu sie jej sprzedawac bo wziąłby jakies grosze
  • Odpowiedz
@pb11: mój dobry mechanik zawsze żartuje że vaxhuall jeden stoi na podnośniku, drugi na parkingu już czeka, a trzeci już jedzie na lawecie,

Dzień bez vaxhualla to dzień stracony.
Na żadną inną markę tak nie narzeka, i to nie ważne czy starszy czy nowszy model.

Także kup sobie jakąś np toyotę i zasuwaj aż miło.
  • Odpowiedz