Wpis z mikrobloga

  • 5
Ogrodowe Mirasy, wpadłem na pomysł nabycia do pokoju... drzewka. Zależy mi na czymś naprawdę sporym, na szybko zmierzyłem i jest możliwe nawet do 2 m wysokości i donicy do pół metra. Idealnie by było jakby to drzewo przechylało się na jedną stronę ale to nie jest mus. Na zdjęciu moja inspiracja :D Idealnie by było jakby roślina nie była jakaś super wymagająca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Możecie mi coś polecić?

#rosliny #ogrod #ogrodnictwo #rosliny #kwiaty
Kermii - Ogrodowe Mirasy, wpadłem na pomysł nabycia do pokoju... drzewka. Zależy mi n...

źródło: comment_1627202997Y4G9ulttlYRBTGrXYiSifp.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kermii: ogólnie jest to miejsce blisko grzejnika i palmy w zime nie będą zadowolone. Jeżeli podoba Ci się areka to na pewno łatwiej będzie ją "ogarnąć" a szczególnie podlewanie. Tak jak wyżej możesz jeszcze monstere zobaczyć. Od siebie dorzucę palme hoewe
  • Odpowiedz
@Kermii: Figowiec / Figa, jak kto woli. Wyrośnie ci w rok dosyć spory, trzeba poprzycinać trochę, podlewać, trochę nawozu i koniec. Dobrze jakby się pozbył firanek i nie zasłaniał tak okna jak na zdjęciu bo roślinka fajnie rośnie, ale potrzebuje światła.
Ja nie przyciąłem i wpasowuje się w to co namazałeś na fotce.
  • Odpowiedz
@Iskaryota: Od zawsze najlepiej pracuję/ funkcjonuję mi się z widokiem "na świat". Nie potrafię pracować mając monitory skierowane na ścianę ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Zdecydowanie ficus benjamin tak jak napisał Trelik. Jest dość prosty w utrzymaniu, z biegiem czasu wygnie Ci się w prawo bo pójdzie w stronę okna. Walory dekoracyjne też spoko.
  • Odpowiedz