Wpis z mikrobloga

Dzisiejsze Posty na wykopie udowodniły mi jak jestem #!$%@? stary i ile w życiu zmieniło się, jak świat obrócił się o 180 stopni a zbliżam się tylko do 30ki więc nie jestem w najgorszym wieku ()

-Pamiętam czasy Pegasusa, wtedy była to zwykła zabawka dla dzieci jakich wiele.Praktycznie nikt dorosły nie grał a jeśli grał to wspólnie z dziećmi na zasadzie wspólnej zabawy zabawką.Tak samo jak dorośli bawili się zabawkami a nikt tego nie traktował na poważnie.Dziś mamy wielkie wydarzenia za grube miliony dotyczące gier

-Pamiętam czasy początków Internetów. Kafejki, sieci robione po lanie. Kiedyś internetu używały 2 grupy ludzi :
-Mega nerdy zagrane w jakiś tytuł i dzieci.Spotykanie się na wspólne granie w kafejkach, pierwsze MMO ,Cs
-Ludzie na studiach i ogarnięci wykładowcy którzy z Internetu korzystali do nauki, poczty elektronicznej, zdobywania wiedzy. Kiedyś osoba spotkana w Internecie lub na jakiś forach to albo
1)Dziecko lub gracz
2)Osoba kształcąca się już mocno wykształcona.
Nie było czegoś takiego jak Instagramy,portalę społecznościowe.
Dziś większość ludzi nie wyobraża sobie życia bez tego a 3/4 ludzi jest na FB

-Piractwo.. Pamiętam początki xD .Kupowanie pirackich płyt na giełdzie, z czasem to ewoluowało, ściąganie z jakiś początkujących portali typu Rapisdshare w 50 partach.Wtedy wydawało się ze piractwo to coś co nie zniknie nigdy dziś...No zdechło xD. Nie znam nikogo kto na potęgę piraci, wszyscy olewają filmy których nie ma na Netflixie/CDA. Gry ludzie kupują oryginalne i po przejściu sprzedają na olxie.Nawet nie wiem czy nowe gry da się scrackować.

Mogę tak wymieniać do końca życia ale smutno mi się robi gdy coś co było kiedys dla mnie "normą" dziś zmieniło się nie do poznania.Mam wrażenie że w takim tempie to ja za 10 lat nie odnajde się w nowym świecie tak to wszystko #!$%@? (). Kurde pamiętam jeszcze czasy jak najbardziej straszną rzeczą mogło być to jak twoje danę wypłyną do internetu xD Dziś je wszyscy od tak podają

#gownowpis #starosc #depresja #zalesie #informatyka #przegryw
  • 5
@comamtuwpisac: Nie no z tymi grami,piractwem i odsprzedażą to poleciałeś. Ludzie nadal piracą na potęgę, ale nie jest to aż tak bardzo popularne jak np 8 lat temu. Jednak zgodzę się jak bardzo życie się zmieniło. Grałem sobie w lola 4fun 7 lat temu i byłem w miarę ok, ale nie próbowałem rozwijać się coraz bardziej, a tu parę lat później to minimum dla gracza ligi 1,2k€ na rękę za to
@Rambiiiiz: Piractwo spadło i to mocno... Nie ma sie co oszukiwać. Wyjątek stanowi muzyka.
@comamtuwpisac: Zgadzam sie te czasy są jakieś spie4dolone ale też i my wyrośliśmy z paru rzeczy i nie interesując się za bardzo nowościami, pewne rzeczy nas wyprzedziły i może dobrze bo jakbym miał śledzić np takie bagno jakim jest "onlyfans" albo czyjegoś instagrama to xD
@Rambiiiiz: O jakim ty piractwie mówisz? Moim zdaniem jest z 50 razy mniejsze niż to było kilkanaście lat temu.Wtedy wszyscy pożyczali sobie pirackie DVD, śmigały między ludźmi jak szalone, ludzie kupowali odtwarzacze video CD które w domyśle miały służyć do pirackich filmów. O gotowej muzyce pirackiej na CD już nie mówie.

A dziś?

Filmy :
-Netflix
-CDA

Gry :
-Steam
-Ps4 store i xbox store
-Game pass
-Sklepy z grami

Muzyka?
@comamtuwpisac: No i super, pamiętasz początki gamingu, dziś to styl życia dla wielu i minęły już zj*bane czasy gdy byłeś przez boomerów traktowany z politowaniem "bo ciem gierki kręcą". Ja jestem niestety sporo starszy od Ciebie, pamiętam ciupanie na ZX Spectrum od wujka jako 5-latek ( ͡° ͜ʖ ͡°) już wtedy wiedziałem, że to będzie miłość na całe życie ;)

A piractwo ma się dobrze, tylko z