Wpis z mikrobloga

Dzisiaj miałem drugi raz korekcję laserową wzroku, a dokładniej - reoperację.

Tym razem, prawe oko (gdyż to z nim był problem), zostało zreoperowane moetodą FemtoLASIK (i tu nie wiem czy FemtoLASIK czy FemtoLASIK LBV).
Wcześniejsza operacja na obydwa oczęta to zabieg przy użyciu metody LENTIVU.

Co do wady poczatkowej to jakieś -2.5 nadwzroczność oraz co dopiero dowiedziałem się po badaniach, również astygmatyzm.
Niestety po operacji (pierwszej) wada w prawym oku zmniejszyła się do 1,25. Lewe z kolei do 0.
Dlatego też przysługiwała mi darmowa reoperacja.

Dodam też, że wraz z korekcją laserową, został usunięty astygmatyzm.

Jak kogoś interesuje dalsza relacja to dajcie znać, bo nie wiem czy się produkować.

#optegra #laserowakorekcjawzroku #korekcjawzroku #zdrowie #medycyna #okulary #oczy #oko
  • 41
czy taka korekta wyklucza w późniejszych latach (starość) leczenie np. zaćmy?


@SystemFound: Nic mi na ten temat nie wiadomo, nigdzie tez nie było to napisane, więc odpowiedz brzmi nie.

jak z widzeniem barw ? czy to jakiś mit?


@SystemFound: nie za bardzo rozumiem pytanie jeśli mam być szczery xd.

Określiłbym to tak:

Przed operacja bez okularów: jakość normalna
Przed operacja w okularach: jakość HD
Po operacji bez okularów: jakość 4k,
@Estetykatopodstawa: mówili Ci, że możesz widzieć gorzej światła w nocy?
Bo z racji, że mam szerokie źrenice, to uznałem, że tak ma być, bo tak mnie ostrzegali
Teraz się zorientowałem, że w sumie to mam chyba astygmatyzm po laserowej korekcji wzroku
Gwarancja poszła się walić bo olałem temat rok temu (wymagają corocznej wizyty kontrolnej)
@m_qpc: jest perfekcyjnie.
To już 2 miesiące po zabiegu.
Widzę w końcu HD w obydwu oczach, miesiac temu na wizycie kontrolnej wyszlo, że mam usuniętą całkowicie wadę.
=)
Natomiast dopiero za miesiac mam kolejna wizytę - jak to usłyszałem - FINALNIE KONTROLNĄ, gdyż to 3 miesięcy może coś się zmienić.
@Estetykatopodstawa: fajnie to słyszeć - różne są opinie. A jak z zamgleniem/przesuszeniem oczu/poświatą w nocy? Dopytuję, bo wadę mam podobną jak Ty - -1.75/-2.5 + astygmatyzm i mam termin na lentivu na poniedziałek, a wątpliwości coraz więcej ()
Niestety po operacji (pierwszej) wada w prawym oku zmniejszyła się do 1,25. Lewe z kolei do 0.

Dlatego też przysługiwała mi darmowa reoperacja.


@Estetykatopodstawa: Dobrze wiedzieć, też będę mieć zabieg w optegrze i zastanawiałem się czy w przypadku jakiegoś faila reoperacja jest darmowa :)