Wpis z mikrobloga

Dzisiaj miałem drugi raz korekcję laserową wzroku, a dokładniej - reoperację.

Tym razem, prawe oko (gdyż to z nim był problem), zostało zreoperowane moetodą FemtoLASIK (i tu nie wiem czy FemtoLASIK czy FemtoLASIK LBV).
Wcześniejsza operacja na obydwa oczęta to zabieg przy użyciu metody LENTIVU.

Co do wady poczatkowej to jakieś -2.5 nadwzroczność oraz co dopiero dowiedziałem się po badaniach, również astygmatyzm.
Niestety po operacji (pierwszej) wada w prawym oku zmniejszyła się do 1,25. Lewe z kolei do 0.
Dlatego też przysługiwała mi darmowa reoperacja.

Dodam też, że wraz z korekcją laserową, został usunięty astygmatyzm.

Jak kogoś interesuje dalsza relacja to dajcie znać, bo nie wiem czy się produkować.

#optegra #laserowakorekcjawzroku #korekcjawzroku #zdrowie #medycyna #okulary #oczy #oko
  • 41
@Estetykatopodstawa No mam jakieś tam lęki, bo podobno trafiają się wtopy z tego co słyszałem. Nie całkowita ślepota, ale podobno poprawiać trzeba czasami. Reasumując: chciałbym ale się boję.((oo))
@Estetykatopodstawa: wołaj do kolejnych wpisów. u mnie wada zeszła z -8 do 0, jednak po 2-3 latach cofnęła się do -1,5. Obecnie znowu minimalne pogorszenie, myśle ze -2 jest i zastanawiam się nad drugim zabiegiem.
odpowiedz


@beaver: A jaką metodą miałaś?
Ja mając lentivu mam 10 lat gwarancji, więc cóż... jeszcze trochę pokorzystam.
Ale nie ukrywam te 9000zł boli (w sumie ponad 10k licząc też wizyty).

Nie całkowita ślepota


@bigger: Nawet całkowita ślepota. Piszę Ci to co masz napisane na kartce przed zabiegiem. xD

Wiesz co, poprawy bardzo rzadko się zdarzają z tego co się pytałem i sam wyszukałem.
@LibertyPrime: No cóż, zawsze mozesz
@Estetykatopodstawa: to prawda, komfort życia nieporównywalnie wzrósł. i choć przed zabiegiem zapierałam się, ze jeżeli wada miałaby sie tylko zredukować a nie usunąć w całości to ja zbiegu nie chce, to teraz zdecydowalabym sie na zabieg ponownie nawet gdybym z góry wiedziała, ze coś pozostanie.
@Slimshader: Reoperacja jest praktycznie zawsze możliwa, ale trzeba za nią płacić.
Chyba, że wykupiłeś gwarancję na wzrok.
Jak pisałem, ja wybrałem najdroższa metodę i w moim przypadku się to opłaciło, bo reoperacja na 1oko to koszt jakies 3k.

Po drugie nadal mam 9 lat gwarancji.