Wpis z mikrobloga

Dla tych co kochają polski Bałtyk i rowery, ale nie lubią tłumów, gastro januszexów, sebixów na plaży czy wszechobecnej tandety zapraszam na Litwę. Z Warszawy to raptem 7h autem, klimat ten sam, ale odczucia zupełnie inne. Wyobraź sobie, że rozkładasz się tuż obok morza o dowolnej porze dnia, nie rozglądasz się co chwilę w poszukiwaniu dziecka w tłumie i ratujesz się morzem w gronie najbliższych. Najbardziej jestem zdumiony infrastrukturą rowerową. Ścieżki świętej jakości są wzdłuż każdej drogi, świetnej jakością często przez las. Świetnie im to wyszło, naprawdę. Cenowo napewno niw drożej niż na polskim Bałtykiem. Na zachętę, zdjęcia z dzisiaj 23.07 16:00 8 km od centrum Kłajpedy (tak samo było na 10 innych plażach w promieniu ok 20 km od Kłajpedy). Chętnie odpowiem na pytania. #polskiemorze #rowery #litwa #januszebiznesu #morze #wakacje #polska #plaza
International_couple - Dla tych co kochają polski Bałtyk i rowery, ale nie lubią tłum...

źródło: comment_1627073146OCZTx61LECcOe7AHLDhwcK.jpg

Pobierz
  • 13
@International_couple: jestem kilka razy w tygodniu na litwie ale zawodowo (sram do żwira jako kierowca tira), od siebie mogę dodać ze wędliny kupowane w sklepach są 5 poziomów nad tym co można kupić u nas. Fajny kraj, drogi bez wodotrysków ale zadbane, zauważyłem tylko 2 rodzaje kierowców, ci co jeżdżą jak wariaci, i ci co jeżdżą po autostradzie 70/80 km/h i trzeba ich ciężarówka wyprzedzać, zastanawia mnie tylko skąd wynika ich
@SZajbuS97: 100% zgody. Ja nie zauważyłem jakiś piratów drogowych. Zdecydowanie więcej ślamazarnych kierowców. Kiedyś liczyłem, jadąc 140 km/h tempomatem z Kłajpedy do Wilna wyprzedziło mnie 4 kierowców! A to ponad 300km trasy ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Wędliny przepyszne. Warto dodać, że piwa stoją równie na wysokim poziomie no i mają dużo przekąsek do tego trunku.
Co do stosunku do Polaków to podobno jest taki podział… ale osobiście
@emrek: Tydzień temu wjechaliśmy autem absolutnie bez żadnej kontroli…Podejrzewam, że przerzucili wszystkie zasoby za granicę z Bialorusią, gdzie obecnie panuje duży chaos z nielegalnymi migrantami z Bliskiego Wschodu. Formalnie wymagane jest zaświadczenie o szczepieniu lub test, dość standardowo.
@emrek: Jak z dzieckiem to fajnie zatrzymać się gdzieś obok Kłajpedy bo wtedy masz alternatywę w przypadku gorszej pogody. Z Kłajpedy tez jest bliziutko do delfinarium czy muzeum morza (bardzo polecam oba). No i jak weźmiesz rower to będziesz zachwycony! Z miasta na plaze jest 15 min autem, w tygodniu nigdy nie ma problemu z parkingiem. Jak chcesz tylko plaże to szukaj czegoś w maluch miejscowościach, jak lubisz urozmaicić urlop o
@International_couple skorzystałem, w sumie jeszcze korzystam. Niestety noclegi w Kłajpedzie i okolicach to porażka, brak sensownych lokalizacji. Wybraliśmy ostatecznie Palangę i w sumie nie żałujemy, bo naprawdę spoko miasto. Trochę przypomina mi Świnoujście ale tutaj jest chyba więcej festyniarstwa. Nie mam na myśli Sebixów, walenia "litewskich harnasi" na plaży tylko te wszystkie wesołe miasteczka i inne urządzenia i stoiska odpustowe. Niechęci do Polaków nie zauważyłem. Może dlatego, że porozumiewam się tylko po