Wpis z mikrobloga

Mirki, mam starego lapka Acer VX-15 (i5-7300HQ, 1 x 8 GB, GTX1050 4GB, 120 GB SSD + 1 TB HDD) tylko ma on uszkodzoną klapę(foto, plastik pękł i zawiasy nie mają czego się trzymać ale są dobre). Wie może ktoś gdzie można dostać taką klapę w rozsądnej cenie w pl? Bo na allegro są za 300 zł xD Chcę to zrobić i sprzedać bo leży już kilka miesięcy, albo wystawić jako uszkodzony. Ile mogę za to żądać jeśli nie naprawię, a ile jeśli nie? Może lepiej wystawić jako uszkodzony i się tym nie bawić.

#pcmasterrace #laptopy
L722 - Mirki, mam starego lapka Acer VX-15 (i5-7300HQ, 1 x 8 GB, GTX1050 4GB, 120 GB ...

źródło: comment_1627049577QizJM64oGSXGJ5WoDNfn3v.jpg

Pobierz
  • 21
@L722: z tego co widzę, to chyba zawiasy są do wymiany?
Z klapy to tylko przednia zaślepka. Sama klapa (tylna) może być sprawna o ile poszczególne zatrzaski nie są powyłamywane.

na allegro oczywiście.
@majk3l: zawiasy są dobre, po prostu śruby są przykręcone do klapy i zostały z tym plastikiem wyrwane z klapy i nie mają się czego trzymać, częsta usterka w tym modelu, marny plastik¯\_(ツ)_/¯ Generalnie sam plastik na obudowie nie jest zły, ale tutaj dali ciała, pewnie celowo bo jakoś tak po dwóch latach poddał się pierwszy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@L722: ok, nie mam fotki teraz, ale wieczorem zrobię i wyślę.

Generalnie mam to ogarnięte w pancerny sposób. Kosztowo wyrobiłem się w 120pln, razem z robota.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wypokowy_expert: @L722: no, aż dziwne że to nie ideapad :P możnaby np osadzić gwinty w swoich miejscach, dać cienką blaszkę żeby wychodziła spod mocowania matrycy, nawiercić otwory pod śrubki, zalać ją epoksydem i kręcić przez nią - może by się schowało pod ramką, no albo jak piszesz podkładki. No albo wiercić na przestrzał. Ogólnie złapać się jak największą powierzchnią. Rzeźba, ale tak jak pisali wyżej, na seryjnym rozwiązaniu problem pewnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@L722: jedyne sensowne rozwiązanie. Nie ma żadnego kleju, można się spokojnie dostać do środka gdyby coś się stało. Za pierwszym razem jak mi się wyłamał wysłałem na gwarancję do serwisu, zrobili. Wystarczyło na 1,5 roku. Szperałem i znalazłem takie rozwiązanie. Serwisant powiedział że zajebisty pomysł, te nakładki spasowane idealnie, stwierdził że teraz jest pancernie i nawet źle to nie wygląda.