Wpis z mikrobloga

Pytanie jeszcze co ma się znajdować w samym pałacu, bo o tym należałoby pomyśleć w pierwszej kolejności. Jeśli ciekawe muzeum historii Polski to jestem jak najbardziej za.




@Maly_Jasio: organizuje to * czyli będzie ch*owo ale za to bogoojczyźnianie
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Skoro odbudowano Zamek Królewski, Stare Miasto i Barbakan to nie widzę powodu dla którego Pałac Saski miałby nie zostać odbudowany.
Inna kwestia, że dwa miliardy to dużo. Zwłaszcza, że inne sektory są mocno niedofinansowane, a przy zdolnościach zarządczych PiSu kasa zostanie wydana a nawet łopaty w ziemię nie wbiją.
Już bardziej byłbym za narodową zbiórką na ten cel, jeśli uzbierano na coś tak obleśnego jak Licheń to tym bardziej wszystkim powinno
  • Odpowiedz
Skoro odbudowano Zamek Królewski, Stare Miasto i Barbakan to nie widzę powodu dla którego Pałac Saski miałby nie zostać odbudowany.

Powody:
- za taką kwotę można uratować około 1 000 prawdziwych zabytków
- to jest kraj z kartonu, w którym nie działa służba zdrowia, system emerytalny, policja, wojsko, szkolnictwo, itd.
@arkan997:
  • Odpowiedz
@Kuklak: Przecież w dalszej części komentarza napisałem, że obecny sposób odbudowy jest bez sensu:

Inna kwestia, że dwa miliardy to dużo. Zwłaszcza, że inne sektory są mocno niedofinansowane, a przy zdolnościach zarządczych PiSu kasa zostanie wydana a nawet łopaty w ziemię nie wbiją.

Już bardziej byłbym za narodową zbiórką na ten cel, jeśli uzbierano na coś tak obleśnego jak Licheń to tym bardziej wszystkim powinno zależeć na Pałacu Saskim - Albo
  • Odpowiedz
Przecież w dalszej części komentarza napisałem, że obecny sposób odbudowy jest bez sensu:


@arkan997: Tak, ale dalsza część kłóci się z pierwszą " nie widzę powodu dla którego Pałac Saski miałby nie zostać odbudowany." ( ͡° ͜ʖ ͡°)
PS. Licheń kosztował 200 mln, na Pałac Suski chcą 12 razy więcej
  • Odpowiedz
@Kuklak: Bo zasadniczo odbudowa mi nie przeszkadza, ale nie za państwowe pieniądze. Tym bardziej nie za taką kwotę, nie przy obecnej sytuacji gospodarczej i nie z obecną ekipą rządzącą.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Nie śledzę gościa, widziałem kilka jego niezbyt inteligentnych wypowiedzi na mirko, ale tutaj akurat ma rację. Jaką korzyść społeczeństwu da to, że wywalimy kupę kasy na jakiś budynek w centrum Warszawy?
  • Odpowiedz