Wpis z mikrobloga

Czy oni własnie napisali, że tylko 6% wszystkich zapisów na studia to byli obcokrajowcy, a oni tymczasem stanowią na niektórych kierunkach ponad połowe zajętych miejsc? Co za debil siedzi tam na social mediach i sabotuje tych idiotów niekorzystnymi dla nich statystykami od środka? XD
#uam #studia #polska #studbaza
Pobierz Landekx - Czy oni własnie napisali, że tylko 6% wszystkich zapisów na studia to byli ...
źródło: comment_1626962227jSKWS707YvqrKr8de2W6hr.jpg
  • 31
@fiziaa: Dla UAM'u nie ma problemu bo...... Sama Pani widzi na screenie poniżej.... A to że te osoby "zakwalifikowane" blokują miejsca części polskiej młodzieży która mogłaby być na tych listach kwalifikacyjnych, ale nie mogą bo inne osoby zabierają im miejsca na troszkę unfair zasadach i uzyskują mega wysokie punktacje - to już dla uniwersytetu nie jest istotne....
Pobierz Boniekk - @fiziaa: Dla UAM'u nie ma problemu bo...... Sama Pani widzi na screenie pon...
źródło: comment_1626963610opRxaaQ0KQE5ZaTqn5OsAS.jpg
@Boniekk: Jeśli się ktoś dostał na prestiżowy kierunek to nikłe szanse, że zrezygnuje, zwłaszcza że na UJ i UW zasady są bardziej restrykcyjne. Zaś 6% to technicznie prawda i nie byłoby w tym nic złego gdyby to było faktycznie rozłożone po wielu kierunkach, a przecież chodzi o najbardziej rozchwytywane kierunki, a nie wszystkie. Nieudolna manipulacja, która jeszcze bardziej wkurza ludzi. Ja na miejscu młodzieży i jej rodziców, którzy przecież płacą podatki
@fiziaa: Jestem studentem UAM'u, mam 23 lata i poglądy liberalne, nawet światopoglądowo często zgadzam się z lewą stroną sceny politycznej. Próbowałem grzecznie w komentarzach pod wieloma wpisami na portalach społecznościowym Facebook wyjaśnić o co chodzi w tym zamieszaniu, niestety prawie zawsze z góry padają oskarżenia od innych za ksenofobię i faszyzm..... I tak będzie traktowany każdy kto będzie chciał poruszyć i spróbować wyjaśnić ten temat.... Niestety
@Landekx: Możesz wyjaśnić czym się różnią zasady UAM od innych uczelni? Widze heheszki, że matura nie miała znaczenia, a tylko świadectwo, ale to brzmi dość absurdalnie...
@fiziaa:
@Landekx: ale to też w sumie tworzy inne pytanie. ludzie z UAMu zapewniają, że liczba zagranicznych kandydatów była w normie, nie było żadnej lawiny ukraińców. sam brałem udział w kilku rekrutacjach kilka lat temu, wschodni sąsiedzi pojawiali się na listach przyjętych, ale było ich max. 2, może 3, a nie przeważająca ilość. w takim razie mam przez to rozumieć, że z roku na rok ukraińska młodzież doznała oświecenia i poziom ich