Wpis z mikrobloga

Wybieram się na Maltę na 3 dni niedługo. Zastanawiam się jak poruszać się po tym kraju. Do hotelu z lotniska będę miał chyba z 12km.

Macie doświadczenia jak najlepiej będzie to ogarnąć tam?

Patrzyłem na samochody, ale nie podoba mi się, że muszę np. dać 1200 euro kaucji.

#malta #wakacje
  • 50
  • Odpowiedz
Sprawdź aplikacje Malta GoTo - wynajem aut na minuty, coś jak Trafficar albo Panek w PL.
Poza tym możesz jeździć autobusem choć transport publiczny na Malcie jest słaby. Mozesz też korzystać z Bolta
  • Odpowiedz
@Peterov: masz 2 opcje: wypożyczać auto na minuty, auto oddajesz w dowolnym wyznaczonym na Malcie miejscu parkingowym.
W wersji roundtrip rozliczasz się na godziny ale samochód musisz oddać na miejsce skąd je wziąłeś. Ta opcja opłaca się jak potrzebujesz auta na pół dnia. Żeby dotrzeć z miejsca A do B bardziej opłaca się ta zwykła opcja. W obu planach na koszt składa się czas wypożyczenia i przejechane kilometry.
  • Odpowiedz
@trollasek: Raczej chodzi mi o komfort jazdy, punktualność i fakt że nie zawsze zatrzymają się na przystanku żeby Ciebie wziąć. Sporo zależy gdzie chcesz jechać i skąd. Jeżeli będziesz podróżował po typowo turystycznych liniach to powinno byc ok
  • Odpowiedz
@LeifEriksson: kozacko.

Tak myślę, że może spoko opcją by było dojechać z lotniska do St Paul's autobusem. A na jeden dzień jeździć sobie takim autem cały dzień. Mam nadzieję, że nie wywalę na to fest hajsu sporo?

I jeszcze jak wygląda sytuacja jazdy po drogach, Policja patrzy jakoś bardzo, prędkość etc?
  • Odpowiedz
@Peterov: jeśli jedziesz do bugibby to lepiej sobie idź na autobus. Jedzie bezpośrednio x1 (trochę trzeba wtedy iść z bagażami bo zatrzymuje się poza miastem) a x3 jedzie bezpośrednio do centrum. I najlepiej bilet ten za 21e sobie kup co by móc bez ograniczeń sobie jeździć. Zwykle nie ma problemu by się gdziekolwiek nimi dostać
  • Odpowiedz
@Peterov: Policja w ogóle nie patrzy na prędkość. Maltańskie autostradki są najlepsze w Europie, przecinają miasta i ludzie tam często grzeją prawie 200 km/h ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bierz autobus. Kartę miejską sobie rozważ, bo w zależności od tego co chcesz zwiedzać to może się opłacić lub nie. Tam wiele rzeczy można po prostu zrobić na piechotę, a autobusem dojechać do hotelu i na lotnisko w drugą
  • Odpowiedz
@Peterov: dawno nie byłem - ale w bugibbie chyba mieli. Choć wydaje mi się, że są tam ogólnie zbędne. Drogi są dziurawe, chodniki zatłoczone i często mocno pod górę.
  • Odpowiedz
@Peterov: szczerze mówiąc to chyba tylko bomba atomowa mogłaby spowodować tam większe szkody niż hulajnogi xd już @Uaephean zarysował problem, ale dodam tylko, że jak pojedziesz tam i wrócisz do tego pytania, to będziesz się długo śmiał xd
  • Odpowiedz
@Peterov: czy ja wiem, zależy co chcesz tam robić i w jakim czasie. Jak dla mnie kompletnie bezstresowe miejsce, bardzo dobre na pierwszą samodzielną podróż. Nie powinieneś się ani zgubić, ani nadziać na jakieś pułapki turystyczne (pewnie jakieś są, ale tak żeby były jakieś popularne to nie przypominam sobie). Jeśli chodzi o atrakcje to polecam Mdinę, o Vallettcie nie wspominam, bo i tak pewnie zobaczysz. Miej drobne na autobus, bo biorą
  • Odpowiedz
  • 0
@ppanicz: Początek sierpnia, 3 dni. Także niewiele będzie. Ale dobrze to słyszeć!
Chciałbym lekko chillować, ale też coś pozwiedzać i dowiedzieć się nowego.

Jak generalnie z hajsem tam jest, kartą można płacić?
  • Odpowiedz
@Peterov: mniej więcej jak w Polsce kilka lat temu - kartą zapłacisz w każdej sieciówce, sklepie, restauracji. W jakimś malutkim fastfoodzie czy sklepiku niekoniecznie, więc zawsze jakąś gotówkę warto ze sobą mieć. No i kartą nie zapłacisz za autobus, chyba, że za kartę miejską, ale nie mam pewności (od razu na lotnisku wyrobisz).

Jeśli jesteś na krótko i chcesz na luzie to ogarnąć to nawet zwykłe chodzenie po Malcie i Vallettcie
  • Odpowiedz