Wpis z mikrobloga

Wybieram się na Maltę na 3 dni niedługo. Zastanawiam się jak poruszać się po tym kraju. Do hotelu z lotniska będę miał chyba z 12km.

Macie doświadczenia jak najlepiej będzie to ogarnąć tam?

Patrzyłem na samochody, ale nie podoba mi się, że muszę np. dać 1200 euro kaucji.

#malta #wakacje
  • 50
  • Odpowiedz
@Peterov: w restauracjach to w małym stopniu (ale jeśli porównywać do miejscowości turystycznych to już bardziej podobnie), w sklepie już jest podobniej, ale trochę drożej, sam bilet na autobus to chyba 2 euro (na dwie godziny, więc można się przesiąść). Hotele są dosyć tanie według mnie, nawet w porównaniu do PL.

Jeśli chodzi o jedzenie to można znaleźć miejsca gdzie będzie bardzo podobnie jak w PL, szczególnie fast food. Przed te
  • Odpowiedz
  • 0
@ppanicz: Super. Dzięki bardzo za wszelkie info. Bardzo pomocne to będzie przed wyprawą :D Pozniej jeszcze jak coś nie będę wiedział to pomożesz na PW?
  • Odpowiedz
@Peterov: jak będziesz w bugibbie to zobacz małą restaurację na przeciw głównego wejścia the bugibba hotel. Białe zasłony - taka jakby na rogu. Nie bar, tylko troszkę dalej. Zjesz tam miejscowe ftira biz zejt - jest to rewelacyjna kanapka z bułek pieczonych na miejscu z tuńczykiem, pomidorami itp. kosz to max 2e ale warto. Ja się tym tam zajadałem bo mieszkałem niedaleko.
  • Odpowiedz
@Peterov: Hej. Możesz pisać również do mnie, w poniedziałek będę kończyć nasz pobyt na Malcie. Jest na prawdę świetnie! ;) my korzystamy z transportu publicznego i nie można narzekać… karta 21 euro na 7 dni transportu to dobra cena moim zdaniem. Główna wyspa + Gozo w cenie (bez promu, prom płatny Ok. 5 euro w dwie strony).
  • Odpowiedz
  • 0
@GumaCS2: Hejka, jakieś rady jeszcze przy okazji wyjazdu? Co zabrać ze sobą do plecaka XD

Zastanawia mnie jak bezstresowo i nie drogo ogarnąć drogę właśnie na lotnisko ostatniego dnia.
  • Odpowiedz
@Peterov: Na pewno jakiś krem 5/30 w zależności jak znosisz słońce. Od samego rana tzn 6:30 do 20:30 jest mocne słońce przy bezchmurnym niebie :) jeżeli chodzi o transport na tak krótki okres to chyba nic innego jak rower :p a tak na serio to w zależności od godziny ładowania rozważyłbym transport publiczny (2 euro w jedna stronę). Powiem Ci ze Malta mimo ze jest strasznie mała - lekko większa od
  • Odpowiedz
@bialawitz: A co tutaj oferować w najtańszej wersji na tak krótki okres? Masz racje mogłoby to być co dla niektórych ciężkie doświadczenie ze względu na temperaturę i ukształtowanie terenu. Można zaproponować również wynajem skuteru na minuty, ale pytanie czy będzie walizka czy tez plecak? Dlatego lepiej jakby ktoś odezwał się na priv podam numer tel i można wówczas szybciej objaśnić opcje wg preferencji
  • Odpowiedz
@GumaCS2: to nawet nie jest kwestia temperatury czy terenu, ale bardziej bezpieczeństwa. Powodzenia ładować się rowerem na te wąskie drogi gdzie co któryś kierowca jest #!$%@?.
  • Odpowiedz
@bialawitz: Tego nie jestem świadomy czy najdbany czy nie. Drogi co prawda są wąskie ale nie ma większej tragedii na oklepanych trasach lub na mniej uczęszczanych drogach. Chociaż w trakcie naszego pobytu czytaliśmy o gościu co jechał wycpany że 3 krotnie cofał uderzając w stojące za nim auto - Maltańczyk ;)
  • Odpowiedz
@LeifEriksson: Hej! Sprawdzam wlasnie tą apke ktora tu podeslales, Malta Go To

I w sumie lece z dziewczyna , ona lat 19, ja 25

Ona ma prawko

ja mam ale nie mam dokumentu fizycznie (mam zdjecie)

Jesli chcielibysmy wypozyczyc auto wlasnie z tej apki to czy:

1. moja dziewczyna moze wypozyczyc w wieku 19 lat
2. czy ja moge wypozyczyc na podstawie zdjecia w telefonie?

jesli nie to czy:
wypozyczymy skuter?
  • Odpowiedz