Wpis z mikrobloga

@Svav: Ostatnio widziałem oferty pracy typu zostań kierownikiem sklepu, wyposażenie sklepu już za 20 tys. zł. Lokal i resztę ogarniasz sam.
  • Odpowiedz
@wszyscy: No pewnie się da, ja po prostu rozumiem ze pracodawca chce się zabezpieczyć. Uważasz ze pobieranie kaucji przy wynajmie mieszkania to tez januszowanie? Przecież płacisz za najem. Ludzi nie zatrudnia się żeby mieli prace tylko żeby zarabiać, każdy musi patrzeć na swój interes bo jeśli tego nie będzie robił to ktoś to wykorzysta. Dotyczy to pracodawców jak i pracowników.
  • Odpowiedz
@kanciak12: No Sam przecież pisałeś, że przy etacie byłby zabezpieczony i to nawet lepiej a nie wyciągałby kasy...
I mylisz pojęcia. Jak wynajmujesz lokal, to Ty jesteś klientem. A jak już pisałem, to klient ma płacić. Tu jesteś pracownikiem nie klientem.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@kanciak12 czyli jak pracuje w biurze to powinienem wpłacić kaucję za lapka, za pomocą którego sprzedaję towar mojego pracodawcy?
  • Odpowiedz
@wszyscy: masz racje, podałem zły przykład. Nie byłby zabezpieczony bo jak pracownik by ewidentnie zawinił to nie dostałby pieniędzy i tyle, nic z niego nie ściągnie albo będzie to trwać latami, a kaucja wymusza na pracowniku bardziej odpowiedzialne podejście. Niestety taka jest natura ogółu ze jeśli nie odpowiada za coś, najlepiej swoimi pieniędzmi to tego nie szanuje. Przykład z poprzedniej pracy, szef zatrudnił chłopaka który po miesiącu rozbił auto, nie
  • Odpowiedz
@Svav: laptop nie ma takiej wartości by pobieranie kaucji miało sens. Co innego jeśli komuś powierzasz narzędzie za 3k a co innego za 200k. Mam nadzieje ze będziesz miał tyle zaufania jeśli będziesz w sytuacji gdzie to ty bedziesz zatrudniać ludzi.
  • Odpowiedz
@Svav: Ale to jest zupełnie inny charakter pracy. To nie jest oferta pracy etatowej, tylko dla osób, którzy posiadają lub chcą zalożyc działalność gospodarczą. Masz nad punktem, który zaznaczyłeś punkt: "Gotowość do założenia własnej dzialalności gospodarczej". To jest oferta klienta dla wykonawcy. Możliwe, że klient nie ma narzędzi do pracy i chce by wykonawca wylozyl ze swoich do tej pracy, ale napisał, ze jest to zwrotne, wièc podpisują umowe. Wszystko
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@smacznyy od przedstawicieli handlowych, którzy pracują u mnie w filmie też nikt nie pobiera żadnych kaucji za auta, które dostają do dyspozycji. Ba! Za to, że mogą wozić nimi sprzęt, często o wartości większej niż samo auto też nikt nie pobiera kaucji. Wszyscy z przedstawicieli też pracują na własnej działalności. Hmmm...
  • Odpowiedz
od przedstawicieli handlowych, którzy pracują u mnie w filmie też nikt nie pobiera żadnych kaucji za auta, które dostają do dyspozycji. Ba! Za to, że mogą wozić nimi sprzęt, często o wartości większej niż samo auto też nikt nie pobiera kaucji. Wszyscy z przedstawicieli też pracują na własnej działalności. Hmmm...


@Svav:

a na jaka kwote musieli przedstawic ubezpieczenie OC? :)
  • Odpowiedz
@Svav: Ale teraz piszesz o sytuacji, gdzie firma oferuje pojazdy służbowe. Nie każda firma to robi, ale jak masz umowę i wszystko co istotne w niej zawarte to nic Ci nie grozi
  • Odpowiedz
@Svav: jak gadalem z ludzmi zatrudniajacych ubereats czy kurierów pyszne to s tacy co ida do roboty, rozwoza 3-4 zamowienia a jak sie trafia jakies za 200zł z maka to fon w krzaki zamowienie pod pache i nikt ich wiecej nie widzial...
  • Odpowiedz