Wpis z mikrobloga

Lewica to dla mnie taki rak, wirus, wrzód na tkance zdrowego społeczeństwa. Zawsze wyrasta gdy jest dobrobyt zbudowany na kapitalistycznych, zdrowych relacjach, gdzie ceni się pracowitość i przedsiębiorczość.
Nigdy odwrotnie, powtarzam nigdy.
Nie było żadnego mocarstwa zbudowanego na socjalistycznej utopii. Gdyby od zarania dziejów ludzie kierowali się tfu! Marksistowską myślą, to byśmy jeszcze na drzewach siedzieli.
Wyobrażacie sobie, że ryzykujecie polując na mamuta, a po przyniesieniu łupu byłby wam zabierany przez zandbergów (celowo z małej litery) w 75%?
Każdy by powiedział, pierdziele nie robię!
Gdyby nie te oszołomy lewicowe świat już dawno pozbył się problemu jakim jest głód na świecie i inne niedostatki, a miasta by tak wyglądały:

#takaprawda #oswiadczenie #bekazlewactwa #neuropa #4konserwy #konfederacja #pracbaza #gospodarka #antykapitalizm #kapitalizm #swiat #historia #ciekawostki
PoIand - Lewica to dla mnie taki rak, wirus, wrzód na tkance zdrowego społeczeństwa. ...

źródło: comment_1626901141pfdE1wJ3e2LYcQzB1vw9tr.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 44
@PoIand: lol, ty myślisz, że ludzie solo polowali na mamuta? Część grupy polowała, część zbierała rośliny, co zostało zdobyte było dzielone pośród członków całej grupy najprawdopodobniej. Własność prywatna to wzglednie nowy wynalazek
  • Odpowiedz
@Leninzone: Czyli jeden naraża życie i zdrowie polując na mamuta, a drugi sobie zbiera roślinki i mają się po równo dzielić? XD

To tak jakbyś chciał, żeby lekarz zarabiał tyle samo co Pani na kasie w biedronce XDD ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czyli jeden naraża życie i zdrowie polując na mamuta, a drugi sobie zbiera roślinki i mają się po równo dzielić? XD


@PoIand: No mniej więcej tak było, bo inaczej Ci "zbierający roślinki" poumieraliby z głodu xD
  • Odpowiedz
No mniej więcej tak było, bo inaczej Ci "zbierający roślinki" poumieraliby z głodu xD


@Nihas: No a nie umierali? Nigdy nie zastanawiało Cię czemu do momentu wynalezienia rolnictwa, osiadłego trybu życia i tej okropnej własności prywatnej ludzie pomimo dzietności 6-7 dzieci na kobietę żyli w społecznościach rzadko kiedy przekraczających 150 osób? Co się działo z resztą osób?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
@PoIand: zbieranie roślin nie było wcale znacznie bezpieczniejsze od polowania. Mało to jest drapieżników w naturze? Albo zwierząt, które mogą zrobić krzywdę? Węże, skorpiony, pająki. A jeśli chodzi o podział zebranego jedzenia to jaki inny tryb niby miałby sens według ciebie? Grupa mężczyzn upolowała jakiegos dużego zwierza, który zapewnia jedzenie na parę dni i oni go tylko jedzą? Przecież nie było wtedy techniki konserwowania żarcia w ciepłe dni, więc zepsułoby
  • Odpowiedz
No a nie umierali? Nigdy nie zastanawiało Cię czemu do momentu wynalezienia rolnictwa, osiadłego trybu życia i tej okropnej własności prywatnej ludzie pomimo dzietności 6-7 dzieci na kobietę żyli w społecznościach rzadko kiedy przekraczających 150 osób? Co się działo z resztą osób?


@amantadeusz: A co to ma do rzeczy? Bo OP twierdzi że w prehistorii myśliwi nie dzielili się z resztą osób zdobyczami, ja do własności prywatnej problemu nie mam,
  • Odpowiedz
Czyli jeden naraża życie i zdrowie polując na mamuta, a drugi sobie zbiera roślinki i mają się po równo dzielić? XD


@PoIand: Ja wiem że socjalis bad, ale te pierwsze koczownicze społeczności ludzkie tak właśnie funkcjonowały xD I musiało to być na swój sposób skuteczne, skoro zdołały przetrwać na tyle długo, żeby ogarnąć rolnictwo i przejść do osiadłego trybu życia.
  • Odpowiedz
Własność prywatna to wzglednie nowy wynalazek


@Leninzone: Własność prywatna powstała tak szybko, jak tylko pojawiła się potrzeba jej powstania. Czyli zaraz po ustanowieniu osiadłego trybu życia.

A tak naprawdę można uznać, że pewne formy własności prywatnej istniały już znacznie wcześniej. Może nie tyle własności jako takiej, ale pewnej świadomości co do potrzeby posiadania rzadkich zasobów na własność. Każda grupa łowców zbieraczy miała terytorium, które uważała za swoje własne, nieustannie walcząc z innymi grupami, które to próbowały je przejąć. Historia ludzkości do momentu rewolucji agrarnej i w miarę jasnego podziału ziemi (to pole jest moje, ty nie możesz z niego korzystać) była jednym wielkim polem bitwy o najżyźniejsze ziemie. Antropolodzy uważają, że rocznie średnio 1% populacji ginął z powodu walk (to więcej niż w XX wiecznej Europie pomimo 2 wojen światowych). Co było właśnie pokłosiem braku jasno określonych praw do ziemi i mechanizmów do respektowania owych
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@amantadeusz: zgadzam się z tobą, w zasadzie dzięki, że o tym napisałeś, bo dzięki temu ułożyłem sobie parę puzzli w moim obrazie świata. Natomiast ja się odnosiłem konkretnie do wizji podziału dóbr w grupach zbieracko-lowieckich, która została przedstawiona przez OPa i to raczej nie przeczy temu, co napisałem
  • Odpowiedz
Czyli jeden naraża życie i zdrowie polując na mamuta, a drugi sobie zbiera roślinki i mają się po równo dzielić? XD


@PoIand: Ja wiem że socjalis bad, ale te pierwsze koczownicze społeczności ludzkie tak właśnie funkcjonowały xD I musiało to być na swój sposób skuteczne, skoro zdołały przetrwać na tyle długo, żeby ogarnąć rolnictwo i przejść do osiadłego trybu życia.

@HrabiaTruposz: Bo socjalizm świetnie działa jak każdy relatywnie
  • Odpowiedz
Znowu tworzenie podziałów według polityki socjalizm kontra kapitalizm. To myślenie z lat 50-tych.
Że też Wam się to nie nudzi...
@Poland Paradoksalnie, ale tak właśnie wygląda świat powołujący się na ideologię marksistowską z zachowaniem w miarę wolnego rynku (Chiny). Oczywiście tak też wygląda świat powołujący się na pazerny kapitalizm jak USA, ale wątpię, by ktoś chciał żyć w takim systemie z wyjątkiem pewnej grupy fanatyków USA. Nie masz pewności, że tak
  • Odpowiedz
lol, ty myślisz, że ludzie solo polowali na mamuta? Część grupy polowała, część zbierała rośliny, co zostało zdobyte było dzielone pośród członków całej grupy najprawdopodobniej.


@Leninzone: no, pewnie tak. To teraz zastanówmy się jak traktowany był ktoś, kto w tamtych czasach stwierdzał że #!$%@? i ani nie będzie polował ani zbierał roślin. Bo coś mi się wydaje, że raczej nikt nie wychodził z założenia, że taki człowiek ma nadal prawo
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lab_rat: tak, jeśli byłby w pełni sił, zdrowy, itp. to zapewne nie otrzymałby przydziału. W przypadku choroby, kontuzji, tymczasowej niedyspozycji, starości myślę, że mogli liczyć na wsparcie
  • Odpowiedz