Wpis z mikrobloga

Wkurzyłem się, każdemu obcemu kto będzie chciał ode mnie numer telefonu będę podawał tylko maila/skype albo kazał spadać na drzewo. Są setki innych sposobów kontaktu niż przez prywatny numer telefonu.

1. Bądź mno, nie używaj telefonu praktycznie w ogóle, numer zna tylko rodzina i kilkoro znajomych, ew. jakiś serwisant, opiekunka, itp.
2. Podaj numer dosłownie jednemu rekruterowi na #linkedin. Wydawał się legitny, w samej rozmowie też.
3. Na drugi dzień nieznany numer z fejkowym zdjęciem atrakcyjnej azjatki pisze na whatsappie i jakimś cudem nawet wie z jakiego miasta jestem, chociaż twierdzi że jestem Michealem ( ͡° ͜ʖ ͡°) przypadek?

To częsty proceder że szemrane firmy #hr sprzedają dane, albo mają "wycieki"?

#oszukujo #security #prywatnosc
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Folmi: W Polsce za 5zł za rok możesz mieć numer do odbierania połączeń. Więc podawaj ten drugi - zawsze będziesz mógł się go pozbyć, jeżeli zacznie być spamowany. A jeśli będziesz chciał oddzwonić, to będziesz mógł z głównego z zastrzeżonym numerem albo z tego drugiego po doładowaniu i/lub wykupieniu pakietu minut (np. bezterminowego w taryfie Play odNOWA).

A jeśli chodzi o spamowanie nie mam problemu ze spamem na żadnym z moich
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@scriptkitty: Taryfa na kartę z rokiem ważności konta (np. Fakt Mobile) lub nielimitowaną ważnością konta (Play odNowa). Co masz na myśli pisząc...

Bez dodatkowego telefonu?

...?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@scriptkitty: Faktycznie z dual SIM jest najprostsze rozwiązanie. Ewentualnie są przekierowania (połączenia przychodzące docierają na główny numer, ale do wychodzących trzeba by podmienić kartę SIM w slocie albo mieć kartę w drugim telefonie np. w plecaku i za przekierowanie płaci się jak dzwoniąc z numeru drugiego na pierwszy). Ewentualnie jest jeszcze VoIP, czyli telefonia internetowa (w ten sposób można mieć kilka numerów na jednym telefonie bez dodatkowych kart SIM, utrzymanie numeru