Wpis z mikrobloga

Dlaczego wiekszosc rodakow w UK to szury i antyszczepionkowcy? Praktycznie kazdy moj polski znajomy. Na dodatek bylem w sobote na grillu u znajomego i bylo tam jakies 12 obcych osob. Po chwili rozmowa zeszla na covid i dowiedzialem sie ze to spisek, od szczepionek sie umiera, a raka mozna leczyc woda z filtra?
#uk
  • 95
@ksos: XD Tez jestem Polakiem w UK i tez sie nie zaszczepilem... bo przeszedlem Covid. Wiec po co mam sie szczepic?

Inna sprawa, ze caly proces tworzenia szczepionki przeszedl dosc ekspresowo, wiec bledy MOGLY sie pojawic. Wydaje mi sie, ze jest to kwestia kalkulacji ryzyka. Jestes osoba starsza etc. i Covid moze Cie zabic - szczep sie. Jestes mlody i zdrowy oraz przeszedles te chorobe? Po co sie szczepic?
@ksos liczba debili wśród imigrantów jest zatrważająca niezależnie od tego z jakiego kraju przyjechali, szczególnie jeżeli ich celem migracji była praca na magazynie. Na szczęście w UK istnieją też normalni Polacy ale ciężko znaleźć - w praktyce najłatwiej znaleźć Polaków na poziomie w pracy jeżeli pracujesz jako specjalista albo w angielskich grupach hobbystów. Ewentualnie poszukać lokalnej grupki Polaków umawiających się na gry planszowe.
Na szczęście w UK istnieją też normalni Polacy ale ciężko znaleźć - w praktyce najłatwiej znaleźć Polaków na poziomie w pracy jeżeli pracujesz jako specjalista


@ksos Jw. @Pieron napisał, Polaków na poziomie poznałam w swojej pracy, no i w sumie jeszcze na studiach. A tak, to rzeczywiście jest dramat
@Nikczemny_Pomidor: nieudacznik to pracuje za mniej niż 3000pln tak jak większość Polaków jeśli co,
To że ktoś się nie godzi na tak głodowe stawki i wyjeżdża do anglosaskiego btw najbardziej ludzkiego systemu aby się bogacić nie oznacza że jest Patologià.
Co ma np powiedzieć młody mgr inz budowy maszyn który po 5 latach doświadczenia oferuja3-5 tys PLN?
Przykładów jest masa
szkoda nawet temat zaczynac
w sobote sluchalem sobie jakiegos mlodego lekarza w polskim radiu 24 i nawet on nie potrafil znalezc przyczyn dlaczego ozdrowiency i bezobjawowi powinni sie zaszczepic. ten redaktor go cisnal zeby powiedzial ze maja sie wszyscy zaszczepic a typ mu odpowiadal wymijajaco
mniej wiecej potwierdzil wszystkie moje obawy a gdzies na koniec dodal ze jak ktos nie chce to niech czeka na konwencjonalna szczepionke ktora sie pojawi

jedynie zalecal