Wpis z mikrobloga

Wczoraj znalazłem porzuconego kota w lesie, strasznie zabiedzony i z kocim katarem, wczoraj również byłem u weterynarza i powinno być dobrze :)
Jest jednak jeden problem, a mianowicie mam psa ważącego 55 kilo (kotek 0,35) któremu obecność kota nie za bardzo się podoba, jeśli to ważne to pies ma 3 lata.
Oczywiście na czas rehabilitacji kota , zwierzęta te są w osobnych pomieszczeniach, jednak wiadomo pies się próbuje dobrać do drzwi za każdym razem kiedy kot zamiauczy.
Czy macie jakieś metody żeby pies przekonał się do kota ? Póki co poduszki na których śpi kot zanoszę następnie do legowiska psa.
Nigdy nie myślałem ze będę mieć kota i nigdy nie miałem z nimi nic wspólnego wiec liczę na wasza pomoc

Również jeśli to istotne to kotka a pies to suczka

#pies #kot #psy #koty #behawiorystyka
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@konrados1111: Pies jest przede wszystkim ciekawy - chce wiedzieć kto / co to jest. Druga faza jest ciekawsza , można wziąć kota na ręce i zawołać psa. Jeśli by warczał lub się rzucał - karcić. Pokazać, że kor należy do rodziny. Dodam, że nie zawsze się udaje.
  • Odpowiedz
@konrados1111: Zależy na ile ufasz swojemu psu, że nie hapsnie kota zębami.
Ja swojemu psu od szczeniaka podsuwałem różne żyjątka prosto pod pysk, równocześnie asekurując trzymając za obrożę. Przyglądała się, wąchała, była zainteresowana, ale bez agresji.
Teraz nadal interesuje się zwierzakami, jeśli spotkamy jeża to podejdzie, powącha i zostawi.
Próbowała też zaprzyjaźniać się z wolnożyjącymi kotami, niektóre z nich pozwoliły się obwąchać i powąchały też mojego psa.

@Hohaj dobrze
  • Odpowiedz