Wpis z mikrobloga

Ten uczuć kiedy po rozmowie o prace i dniach probnych nadal czekasz na odpowiedź i widzisz ogloszenie o prace dodane od nowa. #praca
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pasztetztrupa: Jak robią dni próbne i nie dają umowy to można, a nawet trzeba to zgłosić. Co jak komuś podczas tych dni stanie się jakaś krzywda? Janusz powie, że nie zna typa i w sumie to nie wie co tu robił :)
Jak była umowa to po jej zakończeniu od razu jak są zainteresowani to powinni dać drugą. Nie ma, że po dniach próbnych jeszcze sobie tak kilka miesięcy pomyślą.
  • Odpowiedz
@Catfish: alej dzownienie do jakichś karyn z HR
wystawiaj negatywne opinie w internecie, nawet niekoniecznie na portalach rekrutacyjnych (i na pewno nie na gowork bo to nie ma wartości), ale głupia opinia na mapie Google moze zdziałać cuda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pasztetztrupa:
te wszystkie rekrutacje to jedno wiekie raczydło
5 etapów w dwóch językach, pytania jakim zwierzęciem chciałbyś być, czemu chcesz pracować, co cię motywuje etc etc
by dostać gównorobotę za 3k z perspektywami na 4,5k za 5 lat XDDDD
  • Odpowiedz
Moja malzonka byla w podobnej sytuacji. Wszystko niby bylo cacy, ale lekko zmodyfikowane ogloszenie zawiesili pare dni potem. No i kilka dni pozniej telefon od nich, czemu ona milczy, co nie pasuje?? Okazalo sie, ze chca ja, tylko baba uzyla prywatnego maila, ktory poszedl do spamu. Moze tam powinienes sprawdzic?
  • Odpowiedz
@pasztetztrupa: rekruterzy oddzwaniają, ale tylko z firm zagranicznych, bo te szanują kandydata. Kumpel składał CV do firm w Stanach bo chciał pracować zdalnie na b2b to wszystkie mu odmówiły, ale przynajmniej z każdej dostał stosownego maila. Tymczasem duża i znana polska firma potrafiła mnie dwa razy zaprosić na rozmowę, dwa razy ją przełożyć bo manager nie mógł znaleźć czasu dla kandydata, by na koniec nie dostać żadnej odpowiedzi mimo zapewnienia
  • Odpowiedz
@pasztetztrupa: Miałem dokładnie tak samo, a po paru dniach dostałem info, że przechodzę do finalnego już etapu i się dostałem ;)
Głowa do góry, szukaj planu B ale nie zamartwiaj się niepotrzebnie.
  • Odpowiedz
@pasztetztrupa: szukanie konkretnej pracy w tym kraju to rak, 7 miesięcy siedzę już na dupie i szukam pracy zgodnie ze swoim wykształceniem więc coś o tym wiem. Najlepszy jest tekst który ZAWSZE pada - "a dlaczego pan obecnie nie pracuje". No k---a bo lubię siedzieć w domu i nie mieć hajsu. Dlatego pracodawcy sami zmuszają by dopisywać X miesięcy więcej do ostatniego miejsca zatrudnienia i mówić, że była to umowa
  • Odpowiedz
@Catfish: To jeszcze nic. Miałem przypadek, że dostałem informację, że mnie zatrudnią od jakiegoś dnia.
Przez długi czas cisza. Dzwoniłem do nich wiele razy i nikt nic nie wiedział, taki mieli b----l.
Koniec końców tam pracowałem, ale zatrudnili mnie jakoś pół roku później jak wysłałem CV na to samo stanowisko XD
  • Odpowiedz
są takie ogłoszenia i stanowiska które widzę, że są ponawiane co miesiąc od roku, nie wiem o co w tym chodzi, czy to jest nadal rekrutacja a może HR musi się wykazać aktywnością lub jakieś kolekcjonowanie CV albo pozycjonowanie "brandu" na wszelkich możliwych portalach. Nie szukają nowego RPO tylko zwykłego inżyniera..
  • Odpowiedz
nie wiem o co w tym chodzi


@hu-nows: Prawdopodobnie badanie rynku i zainteresowania. Kiedyś na targach pracy wprost zapytałem te tępe cipy z HR dlaczego co 2 miesiące wystawiają ogłoszenie na dane stanowisko, skoro wiem że multum ludzi tam aplikuje to nie wiedziały co odpowiedzieć.
  • Odpowiedz