Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirasy, zostałem zwolniony xd
Kojarzycie scene z filmu, gdzie przychodzi nowe kierownictwo i wchodzą do piwnicy, a tam jakiś pracownik, #!$%@? wie od czego i po co.

Przez ostatnie 9 lat byłem zatrudniony zdalnie w firmie jako IT do legacy oprogramowania, w ktorym totalnie nic nie robilem. Przez 9 lat dostawałem 4500 EURO NETTO na konto za siedzenie w domu w PL. Odpowiadałem tylko czasem na maila odnośnie funkcjonowania legacy oprogramowania. Czasem też przylatywałem do tamtego kraju przybić piątkę z ludźmi z biura, ale przez pandemie, to mnie tam ze dwa lata nie było.

Skończyło się, pół roku temu weszło nowe kierownictwo tą budą, a dzisiaj właśnie miałem calla z nowym kierownictwem i padały pytania od czego ja tu właściwie jestem :D
Nawet nie próbówałem ściemniać, po prostu byłem do obsługi tego legacy, w którym i tak nic nie trzeba było robić. Do końca roku zostaje, bo bedą migrować ten legacy na nowe, a potem alivederci :D

Przez 9 lat miałem totalny highlife. Tak się żyło...

#programista15k

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60f6edcc1ac965000b0156f9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miałem tak przez rok ale musiałem przychodzić do firmy. Chciałem się zwolnić bo nudno było siedzieć 8h dziennie na reddit wiec zacząłem się rozglądać za freelancem jakimś. Znalazłem pare fsjnych zleceń. Zacząłem się rozglądać za biurem ale…. Oświeciło mnie !!! Mam biuro w którym mi nadal płaca za przychodzenie. 2 etaty przez 1.5 roku zrobiły robotę…. Programista15k x2
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 34
@smokingcat: tak tak. Baiciarze.


@bumbp: ja tam jestem w stanie uwierzyć w te historie. Znajomy kiedyś w korpo był w projekcie który miał stanowić support dla innego korpo w razie awarii. A że przez półtora roku nic się nie zepsuło, to przez ten czas obejrzał chyba wszystkie seriale jakie istnieją i mu za to płacili.
  • Odpowiedz
OP: Przez pierwsze 5 lat bimbałem, spałem do południa, grałem w gry, ruchałem laseczki, spodziewałem się w okolicach 2015, że to kres, jakoś tak po kościach czułem, że chyba ktoś się połapie :D ale nie, raz na rok, czasem raz na pół roku miałem tylko jakies pytania i tyle. No i może dwa razy zdarzyło się zrestartowanie serwera.

Ale od 2015 pomyśłałem, że czas stworzyć jakis biznes przy takim lajcie, no
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jestem w stanie w to uwierzyć. W korpo czasem jest czasem taki śmietnik z etatami, a przez ostatnie 9 lat był wzrost gospodarczy - mogli nie szczędzić + mogłeś z tym etatem dobrze wyglądać na audytach gdzie bardziej chodzi o symulowanie bezpieczeństwa i papier ("no i mamy Anona na pełen etat do pilnowania systemu XYZ").
  • Odpowiedz
, w ktorym totalnie nic nie robilem. Przez 9 lat dostawałem 4500 EURO NETTO na konto za siedzenie w domu w PL.


@AnonimoweMirkoWyznania: Widzę, że młodziaki poznają realia pracy w zachodnim korpo. Wy sie nigdy nie nauczycie, ze trzeba mówić, ze bez Was firma upadnie? Ja już tak 11 lat za 5600€ netto miesiecznie nic nie robię. Jak wchodzi nowy zarząd to mówicie, że robicie i bez was firma upadnie
  • Odpowiedz
Chciałem się zwolnić bo nudno było siedzieć 8h dziennie na reddit wiec zacząłem się rozglądać za freelancem jakimś.


@smokingcat: w jaki sposób rozwiązałeś to prawnie? Założyłeś działalność? Czy da rade jakoś inaczej?
  • Odpowiedz