Wpis z mikrobloga

Diuna to jest pierwszy film na który mam zamiar iść na premierę do kina.

Książkę (i parę kolejnych tomów) pierwszy raz przeczytałem mając naście lat.
Dużo nie rozumiałem, ale później czytałem ją jeszcze kilka razy.
Dla mnie jest to bezsprzecznie najlepsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałem.

Uniwersum Diuny jest moim zdaniem jest bardzo niedoreprezentowane w porównaniu z innymi.
Pewnie dlatego, że jest ciężej przyswajalne. Brakuje innych form takich jak gry, filmy czy seriale.
Tzn. jest kilka, ale to głównie stare produkcje po które młodzi ludzie raczej już nie sięgną.

Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

W komentarzu parę cytatów.

#diuna #film #fantasy #scifi #kino #ksiazki
  • 12
Kiedy religia i polityka jadą na tym samym wozie, ci, co powożą, wierzą, że nic nie może im stanąć na drodze. Zaczynają pędzić na łeb na szyję... i nie pamiętają, że pędzącemu na oślep człowiekowi ukazuje się przepaść, kiedy już jest za późno.

Czym gardzisz? Po tym poznać, kim jesteś naprawdę.

Bogactwo to narzędzie wolności, ale pogoń za nim to droga do niewolnictwa.

Smutne jest rozstanie z przyjaciółmi; miejsce to tylko miejsce.
@budyn: według mnie problemem Diuny jest to że, większość ludzi myśli o niej jako o jednej książce (I tom) bo nie zdają sobie sprawy z istnienia cyklu (sam długo byłem taką osobą), przez to, że całe skupienie kumuluje się wokół tej jednej książki. Szczerze wątpię, że powstaną kolejne filmy w tym uniwersum po filmie Villeneuve.
@budyn: niestety znowu polipoprawność spaprała film

Z filmu usunęli słowo "Jihad" i zastąpili go słowem "Krucjata", żeby przypadkiem nie urazić ciapatych XD

cyrk
@chigcht: A to sorry :D Pamiętałem że gdzieś się przewinęło + dyskusje, i to chyba było w słowniku w Diunie przetłumaczone jihad jako fanatyczna krucjata. Osobiście samo nie użycie słowa jihad mi nie przeszkadza jeśli to będzie jedyna rzecz którą zmienią w ramach poprawności. Ileż można oglądać Diune Lyncha
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Piastan: to ciężkie do ocenienia, bo akcja nie jest wartka zazwyczaj, ale dzieje się sporo. Na przykład między częściami potrafi minąć setki czy tysiące lat - o ile pamiętam, bo odbiłem się od piątej.