Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porady. Chcę polecieć z dziewczyną na jakieś wakacje pod koniec sierpnia i zastanawiamy się nad dwoma kierunkami, a mianowicie Egipt albo Turcja. Naczytał i nasłuchał sie człowiek wielu rzeczy i trochę góruje w tym wyborze Turcja, która wydaje sie bardziej cywilizowanym krajem. Pytanie czy naprawdę jest sie czego obawiać i przede wszystkim jaki dokładnie kierunek byście polecali. Riwiera Turecka czy Egejska, a może Mars Alam, Hurghada? Zależy mi przede wszystkim na spokojnej okolicy gdzie będę sie czuł bezpiecznie. Jak macie jakieś sprawdzone, bezpieczne hotele to możecie podsyłać. I nie dodałem ważnej rzeczy, lubię snorkeling. Dzięki z góry za pomoc.
#wakacje #tui #podroze #podrozujzwykopem #turystyka
  • 6
@iksboks: Co do Egiptu się nie wypowiem, ale jeśli chodzi o Turcję to w zeszłym roku spędziłem fajne 2 tygodnie objazdówki właśnie od Bodrum w górę aż do Stambułu i polecam mocno, ceny przystępne i nie szokują polskiego turysty, jedzenie dobre, świetni ludzie no i sporo do zwiedzenia - Efez, Pamukkale, Stambuł czy jakiś relaks na plaży lub trochę dalsze wycieczki do Kapadocji
@iksboks: zdecydowanie Turcja.
Egipt to siedzenie w hotelu, ewentualnie wycieczki zorganizowane - na miasto nawet nie probujcie wychodzić. Jak nie zszokuja was policjanci z bronią długą na ulicach to na pewno po kilkudziesięciu minutach będziecie mieć dość odganiania się od natrętnych sprzedawców którzy nie rozumieją "no, thanks, im not interested".

Turcja jest super- ja ją zapamiętałem jako kraj gdzie z jednej strony masz plażę i morze z drugiej góry. Nie ma