Wpis z mikrobloga

Autor książek IT pracujący na etacie? To niezwykle trudne – na co dzień pracować w korporacji, a po godzinach pisać książkę. Znam dużo osób, które wystartowały z takim pomysłem, i relatywnie niewiele osób, które finalnie go zrealizowały.

Warto wiedzieć, że pisanie książek to nie tylko problemy czasowe, motywacyjne, energetyczne, chwile zwątpienia, rezygnacja z życia towarzyskiego lub czasu wolnego. O ile te tematy są znane wszystkim autorom książek, to autorzy publikacji programistycznych dodatkowo z miesiąca na miesiąc zmagają się z dezaktualizacją bibliotek, rozwiązań, szybkimi zmianami we frameworkach.

W mediach można zobaczyć zdjęcia uśmiechniętych autorów, którzy trzymają swoją upragnioną, w końcu wydaną książkę, ale czy ten uśmiech towarzyszy im przez lata, kiedy nad nią pracują? Moje przemyślenia i doświadczenia na ten temat zawarłem w najnowszym wpisie na blogu. Zainspirował mnie do niego Konrad Kokosa, poprzez swoją postawę i wytrwałość w pisaniu jednej z najpopularniejszych na Świecie książek w tematyce .NET. Zapraszam do czytania i komentowania!

https://bykowski.pl/pisanie-ksiazki-w-it/

#programowanie #java #backend #technologia #informatyk #ciekawostki #jvm #byczazagroda #framework #spring #kariera #springboot #it #ksiazki
SoftBull - Autor książek IT pracujący na etacie? To niezwykle trudne – na co dzień pr...

źródło: comment_1626720780I9VPjGYW02NT9UjR9KZCRy.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz