Wpis z mikrobloga

Gdybym był milionerem, to miałbym takie hobby, ze chodziłbym pracować po roznych januszexach, ale takich naprawdę januszowych, gdzie jest mobbing, brak podstawowych zasad bhp. Nagrywałbym vlogi o tym jak u danego janusza mi sie pracuje i na koniec przydzielałbym ocenę od 1 do 10 w skali janusza. Miałbym w dupie grozby pana janusza że np nie mogę chodzic na przerwę, bo trzeba #!$%@?ć, przeciez jestem bogaty, a takie akcje, że pan janusz mi nie pozwala isc na przerwę, albo każe mi zostać na darmowych nadgodzinach byłby tylko atrakcjami dla moich vlogów. W sumie, to jest niezły pomysł na kanał na you tubie
#pracbaza #januszex
  • 70
  • Odpowiedz
@brck89: Przecież gość nie napisał, że "jakby miał milion w gotówce to by tak zrobił" tylko, że jakby był milionerem. Chcesz mi powiedzieć, że jak ktoś ma np. ~7 mln PLN (załóżmy, że w gotówce) to musi pracować żeby żyć? To się grubo mylisz.

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rocky93: był pilotażowy program, kilka odc na tvn turbo. Nazywał się "Taka robota" gość z ukryta kamera zatrudnił się m. In. Na budowie, w knajpie i u mechanika samochodowego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@m-wjeczur: hahaha, FIRE to bzdura, każda inwestycja może Cię zniszczyć.

Poza tym spekulacja (zajmuję się tym profesjonalnie) wymaga jeszcze więcej pracy niz zwykła działalność gospodarcza. W praktyce pracujesz 13-14h dziennie, codziennie.

Jeśli myślisz, że mając takie pieniądze będziesz mógł rzucić wszystko i do końca życia puszczać bąki na kanapie to srogo się mylisz. I przez to, że tak myślisz to jestem niemal pewien, że nigdy nie zbliżysz się do tych pieniędzy
  • Odpowiedz
@rocky93: też kiedyś o tym myślałem, ale w ciut innym kontekście: gdybym miał w opór siana i dużo wolnego czasu to zatrudniałbym się w takich kołchozach tylko po to żeby #!$%@? januszy biznesu. Partoliłbym robotę, spowalniał produkcję, krytykował zarządzanie, nawoływał ludzi do walki o podwyżki... Ogólnie robił bym zamęt i chaos( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
W sumie, to jest niezły pomysł na kanał na you tubie


@rocky93: Naprawde swietny pomysl, ale musze Cie zmartwic, nie tylko na YT, ale nawet juz w telewizji to pokazuja, nazywa sie Undercover Boss, czy jakos tak... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Na TVN Turbo był taki program, gdzie posyłali studenta z ukrytą kamerą to takich Januszexów za minimalną robić.


@eskelguard: > był pilotażowy program, kilka odc na tvn turbo. Nazywał się "Taka robota" gość z ukryta kamera zatrudnił się m. In. Na budowie, w knajpie i u mechanika samochodowego.

@czornyj_bumer: Pamiętam jak był u gościa w kebabie. Produkty trzymał gdzieś koło kibla a później przychodzi do roboty a tam już są
  • Odpowiedz
@brck89: Cóż, znam osobiście przynajmniej 2 osoby, które przy podobnym majątku (więcej niż 5, mniej niż 10 baniek) przeszły na emeryturę (osoby po 40, bez dzieci lub dzieci dorosłe, nie w wieku emerytalnym) i jakoś tam żyją i raczej się nie zanosi na to by miało to ulec zmianie. Być może nie kupują SUVa za 150k co roku tak jak inwestorzy na wykop.pl - ale myślę, że na chleb z szyneczką
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@m-wjeczur: widzę, że ładnie wystalkowales. Więc tak. Po pierwsze napisałem w poprzednim poście "jeżeli jest to Twoim celem". Gdyż wiem, że większość osób w ogóle do tego nie dąży i sa szczęśliwi zarabiając tylko tyle, ile im potrzeba do przeżycia.

Po drugie, Volvo to mój 3 samochód w życiu. Po starym gracie i Fiacie Tipo. No szaleństwo. Zresztą, Fiat Tipo jest z nami do dziś. Volvo zostało kupione ze względu na
  • Odpowiedz
@brck89: Dobra, uniosłem się. Po prostu uważam, że FIRE jak najbardziej istnieje i jest możliwe do zrealizowania (szczególnie jeżeli nie mówimy o utrzymaniu szczególnie wysokiej stopy życiowej, wiadomo, że jeżeli dalej chcesz latać biznesem na wakacje 3 razy do roku i sypiać w Ritzu to mówimy o zupełnie innej półce dochodu pasywnego).

Dodam jedną rzecz - zakładając, że nie płacisz najmu/kredytu na dom to generalnie pasywny dochód w wysokości 2500€ (dla
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@m-wjeczur: pomyliłem waluty, myślałem, że piszesz o 2500zl, nie EUR :) 10k miesięcznie starczy na normalne życie w Polsce dla normalnej rodziny, nawet sporo mozna odłożyć z tego.

Przynajmniej póki co, może się to zmieni ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Na wakacjach nie byłem od 2 lat akurat, ale wcześniej raz w roku coś dużego plus jeden wypad na tydzień wystarczał nam do szczęścia :)

A uważam, że
  • Odpowiedz
@rocky93: w sumie taka *usterka * z fsjnym tematem.
jakbym byl milionerem to bym do tego ludzi tez zatrudniał i do pipu wszystko slal
i do sgnecji pracy tymczasowej zagranico ( mam juz jedna nie do polecenia w NL ;p )
  • Odpowiedz