Wpis z mikrobloga

#depresja #pracbaza #praca Co zrobić jeśli nienawidzi się swojej pracy i nie można jej zmienić w najbliższym czasie?
Lęk społeczny i nerwica są tak duże, że ciężko mi przeżyć dzień pracy. W głowie mam tylko to, że popełnię błąd, zawiodę kogoś, wstydzę się prosić o pomoc.
Z plusów: pensja mi odpowiada, całkiem miły zespół.
Minusy: stres i odpowiedzialność + depresja, lęk społeczny, nerwica. Chciałabym zmienić pracę na mniej stresującą, nawet jakieś prace na magazynie. Zarabiałabym 1/3 tego co teraz, ale boję się, że tam też będę się stresować i wstydzić. Poczucie własnej wartości mam na minusie. Byłam u psychiatry, dostałam leki, czekam na efekty. Jak radzicie sobie ze stresem w pracy?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kejt12: Stres i odpowiedzialność w jakimś stopniu będą w każdej pracy. Musisz się nauczyć z tym radzić, bo zmiana samej pracy to za mało, jeśli twoja reakcja na stres jest problemem. Ja sobie radzę tak se robię ile mogę żeby dobrze wykonywać swoje obowiązki. Jak kogoś zawiodę to przeproszę, świat się nie zawali, nikt nie umrze, na szczęście nie jestem np. chirurgiem.
  • Odpowiedz
@Kejt12: nic nie wymyślisz tylko lek od psychiatry + psychoterapia. To jest małe p--o, nic, w porównaniu do prawdziwych problemów z jakimi się zderzamy w życiu. Musisz zacząć u podstaw i nauczyć się radzić sobie ze stresami. Tego uczy właśnie psychoterapia
  • Odpowiedz