Wpis z mikrobloga

Macie do zrobienia sklep z max 10-cioma produktami, katalog produktów, odbiór osobisty, możliwa integracja płatności. Raczej nieprzewidywany dalszy rozwój. Niemniej aplikacja ma być niezawodna i funckjonalna. Czego byście użyli? Bawić się w stawianie prestashop, woocommerce czy lepiej iść w abonament?
#webdev #programowanie #php
  • 8
@facefear: a będziesz sam ten sklep sobie aktualizował i umiesz programować na tyle, że jak po którejś aktualizacji nie wstanie to go sobie naprawisz? Bo jak nie to zaraz ktoś ci się tam włamie i tyle będzie tej zabawy. Abonament to grosze, powiedziałbym że jeżeli koszt abonamentu jest problemem to sklepu nie warto nawet otwierać. ¯\_(ツ)_/¯
@croppz: tak, umiem, ale nie wiem czy chcę się w to bawić, mam doświadczenie z WP/magento/presta, ale od paru lat robię coś innego i nie wiem czy warto teraz robić takie manewry. Kiedyś temat był prosty, aktualnie mając tyle opcji w modelu SASS zastanawiam się czy warto, dlatego pytam, bo może ktoś ma aktualniejsze doświadczenia

Doprecyzuję budżet do ok. 10k, może być z domyślną tempaltką
Czego byście użyli? Bawić się w stawianie prestashop, woocommerce czy lepiej iść w abonament?


@facefear:
1. Jeżeli wystarczy to, co oferują SaaSy (wraz z ich ograniczeniami pod kątem możliwości edycji kodu, dostosowania wyglądu, układu, tematu SEO, wydajności (także pod kątem Google)) to bezapelacyjnie SaaS - przewidywalny koszt, działa od ręki, nie martwisz się o nic kosztem jedynie abonamentu.

2. Jeżeli testujesz pomysł, chcesz tam coś pokombinować, posprawdzać, ale może wszystko zaorasz
@facefear: Dodam jeszcze jedną rzecz, dla większości przypadków mało istotną, ale dla pozostałych - często determinujące wybór.

Niektóre branże są specyficzne, pracowałem kiedyś dla jakiegoś składu węgla - to przy zakładaniu konta było trzeba zgłaszać jakieś formularze i deklarować typ odbiorcy, pracując dla hurtowni płytek - tam sortowanie ceny klienci oczekują nie po cenie produktu, ale po cenie w przeliczeniu na metr kwadratowy (a różne płytki i ich rozmiary sprzedawane są
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@facefear: ogarnę Ci za połowę budżetu najpewniej na woocommerce (orientacjnie, bo nie znam specyfikacji). Presta to przerost formy nad treścią a tym bardziej magento. Abonament? Hmmm Przy 10 produktach, to też raczej taniej wyjdzie zapłacić od czasu do czasu za utrzymanie i lepiej, jeśli byś chciał domówić nowe ficzery