Wpis z mikrobloga

#android #xiaomi #diy Hej mirki mam problem, wymieniłem ekran w xiaomi redmi 4x i przestał działać mi mikrofon w rozmowach telefonicznych. Gdy testuje go na dyktafonie wszystko działa idealnie, ktoś ma pomysł gdzie szukać rozwiązania?
  • 6
@k0201: czyli masz zwyczajnie popsuty mikrofon
Ten tel na dwa mikrofony: jeden na górze, drugi na dole. Dolny jest do rozmów, dlatego nie działa, a górny do reszty. Dyktafon i głośnik ciągnie z górnego, dlatego działa.

Nadmieniam, że gówno się na tym telefonie znam, ale zdiagnozowałem temat wpisując "redmi 4x microphone problem", do czego i Ciebie w przyszłości zachęcam.

Kup mikrofon i wymień, a przez dwa tygodnie czekania na części z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@k0201: a najlepiej jeszcze sprawdź na dyktafonie po kolei, zakrywając ręka raz górę i mówiąc do dolnego, a raz dół telefonu i mówiąc do górnego, żebyś miał pewność z którego nagrywa dyktafon
@k0201: przy wymianie ekranu podociskales dobrze tasiemki, nic sie tam nie przycielo, nie wygielo zbytnio?
Tasmy sa bardzo delikatnie i dosc latwo je uszkodzic, albo nie dopchnac odpowiednio.
@ryhu: Nagrywa z górnego, więc pasuje
@PurpleHaze: taśmy są dobrze, 2 razy sprawdziłem, jak coś się uszkodziło to przy odklejaniu dolnej płytki, była na 1 wkręcie i kleju, ale wszystko co z niej idzie oprócz mikrofonu działa