Wpis z mikrobloga

@LordMrok: no ma chłop rację. Jak się wybiera karierę to nie wybiera się dzietności. Tylko, że to wybór kobiety i jej sprawa. A religia zawsze cisnęła rozmnażanie.

Pytanie czy trzeba nam więcej ludzi na ziemi?
  • Odpowiedz
@korin_: Polska umiera na naszych oczach. Wystarczy zobaczyć jak się przedstawia demografia obecnie. Nie jest dobrze. Już pomijam kwestie zanikania kulturowego, ale może na papierze 20 mln brzmi sensownie, tyle pytanie jaki jest rozkład osób starszych a młodszych. Wraz z ujawniającymi się problemami trzeba będzie całkowicie przemodelować system emerytalny
  • Odpowiedz
@lilitch123: wiesz, jeżeli jest ktoś winny tej sytuacji, to na pewno nie jest to 30 letnia kobieta wtłoczona w ten system. Owszem, najlepiej by było jakby pokolenie 20-30 latków płodziło dzieci na potęgę, by zasypać lukę demograficzną, ale czy to oni zbudowali Polskę nie do życia od 1989? Polskę zapierd*lu na klitkę 39 m2 na 25 lat? Czemu mają teraz za to odpowiadać? To oni są najbardziej poszkodowani w tej
  • Odpowiedz
@Iskaryota:

wiesz, jeżeli jest ktoś winny tej sytuacji, to na pewno nie jest to 30 letnia kobieta wtłoczona w ten system.


No pewnie, że nie. Odpowiedzialni za ten stan są rządzący, którzy doprowadzili do tego jaka jest ekonomia w tym kraju. Dodatkowa laicyzacja też mam wrażenie trochę mogła się przyczynić do tego, ale myślę, że większość i tak nie decyduje się na dziecko bo po prostu ludzi na dzieci nie stać. Kupić mieszkanie w tym chorym kraju jest bardzo trudno bez pomocy rodziny, co dopiero mówić o planach na wychowanie dziecka, któremu chciałoby się zapewnić pewien
  • Odpowiedz
@lilitch123: nie wiem jak inni, ale ja czuję się zwyczajnie oszukany przez to Państwo z dykty i na pewno nie zamierzam poświęcać swojego życia, czasu i zdrowia na płodzenie kolejnego niewolnika sterowanego od 6 roku życia przez tego dzbana ze zdjęcia OPa razem z klerem.

i jeśli już kiedyś się trafi dziecko, to będzie miało jeszcze gorzej i ciężej na starcie żyjąc w antyludzkim systemie


@lilitch123: Polska nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@LordMrok: mniej Polaków = więcej mieszkań na rynku i zjazd cen. Coraz więcej osób odziedziczy mieszkania po dziadkach i może nie będą musieli wiązać sobie na starcie życia pętli na szyję w postaci kredytu.
  • Odpowiedz