Wpis z mikrobloga

W jakiej kolejności chronologicznie byście robili następujące rzeczy aby wyjść z przegrywu? Może być wiele rzeczy jednocześnie.

1. Prawo jazdy, potem samochód.
2. Znalezienie lepszej pracy (w tej chwili mam w miarę dobrą w IT, ale mogę mieć lepszą).
3. Seks/związki/randki/podryw (magik KHHV).
4. Obcowanie z ludźmi (imprezy jakieś), szukanie przyjaciół.
5. Odchudzanie (aktualnie BMI 33) przez dietę i ćwiczenia aerobowe, trening siłowy, sport.
6. Wyprowadzenie się od matki (na razie wynajem), nauka prania, prasowania itp.
7. Zakup nowych ciuchów.
8. Leczenie chorób fizjologicznych (nadmierne pocenie, świąd, łojotok, ogólny zły stan skóry, bezsenność itp.).
9. Leczenie problemów z psychiką.

Pytam, bo nie mogę się skoncentrować na zbyt dużej liczbie rzeczy na raz. Np. w przyszłym tygodniu bym się skupił na PJ albo mieszkaniu.
#przegryw
  • 37
@blargotron: Opisze jak zrobiłem do tej pory: 1, 5( w trakcie), 4, 2, 8( w trakcie zbierania środków przy użyciu 2, najdroższa sprawa laserowa korekta wzroku), 3.
7- niepotrzebne, bo ciuchy mam dobre, co jakiś czas uzupełniam jak trzeba, 9 nie widze potrzeby.
@77023: O, ja tez rozważałem LASIK. Tutaj femto-LASIK kosztuje 6k oboje oczu: https://korekcjawzroku.szpitalmatopat.pl/cennik.php mam tyle kasy, tylko boję się powikłań, od zapalenia spojówek po ślepotę. Próbowałem kontaktów ale miałem problemy u optyka. Myślałem, aby wziąć jeszcze raz tylko jakieś zerówki tanie i popróbować w domu, jak nie zdejmę to na pogotowie.
@Xenomorph_666: Dzięki. Jak się planujesz uspołeczniać? Mój brat to mi poradził jakieś potańcówki w kościele czy coś takiego...
@jakubbaumann: Na bieżąco tj co jaki czas, miesiąc, 3, aż się spiorą? I rozumiem, że w takim razie nie mogę zamówić paru takich samych kompletów co mi się podobają, tylko muszę się zmusić do różnych?

Aha, zapomniałem dodać. W tej chwili nie pasują na mnie ciuchy bo mam duże obwody ale niski wzrost, więc np. t-shirty xxl wiszą mi do krocza.
@blargotron: nic nie mieli. Co do kontaktów chce w końcu normalnie widzieć gdy wstane, a nie dopiero po wizycie w łazience. Dochodzą też koszty( jakieś 160 co 3 miesiące, soczewki+ płyn)
@Lambert11:

7. Przez 8 to może być konieczne


Nie rozumiem, możesz wyjaśnić?

Czemu 4 przed 5? 3 w międzyczasie, ale od jakiego etapu? Bo chyba nie od razu.

@77023: A, to dużo więcej niż ja patrzyłem (nadal do zrobienia dla mnie). Dobra pójdę d okulisty jeszcze raz, bo ostatnio pytałem tylko o soczewki. A mam pytanie z soczewkami, miałeś problem z zakładaniem i zdejmowaniem? Ćwiczyłeś w salonie dopiero na zamówionych,
@blargotron: przez świąd i zly stan skóry mozesz okazać się konieczna wymiana garderoby. Może masz uczulenie na taki typ włókien i bedziesz musiał wymienić.
4 i 5 mozesz robić jednocześnie.
W ogóle to wszystko mozesz robić prawie jednocześnie. Rozplanuj sobie taz żeby ci było wygodnie.
@Lambert11: Hmm. Świąd mam siedząc cały dzień nago. Ale pójdę do dermatologa i alergologa. Może masz rację.

4 i 5 mozesz robić jednocześnie.


Nie robiąc 5 czuję się jak śmieć między ludźmi, więc nie wiem, może.

W ogóle to wszystko mozesz robić prawie jednocześnie. Rozplanuj sobie taz żeby ci było wygodnie.


No właśnie nie mogę. Teraz mam urlop jeszcze tydzień i może jedną rzecz ogarnę we całości np. wynajem.
@blargotron: no ale to też jest git że jedną rzecz ogarniesz. Ale to zrob, nie wymaga to jakiegoś wielkiego planowania.
Najpierw dermatolog, potem ludzie i segzy (może być platny jak nie masz innych opcji), zobaczysz że to nic wielkiego.

Fajne jest że się chociaż chcesz ogarnąć. Powolutku sobie poukladasz jak chcesz.
@Lambert11:

no ale to też jest git że jedną rzecz ogarniesz. Ale to zrob, nie wymaga to jakiegoś wielkiego planowania.


Co, wynajem? No to jest wyzwanie. Wiem, bo szukałem kiedyś. Samo to, że ponad połowa ofert to tylko z najmem okazjonalnym, czego nie raczą zazwyczaj napisać. Do tego agencje, mieszkania śmierdzące psem, mieszkanie z oknem na ścianę itp.

Najpierw dermatolog, potem ludzie i segzy (może być platny jak nie masz innych
@blargotron: cokolwiek ogarnij. Wypisz sobie liste rzeczy do zrobienia i pokolei zacznij robić co masz do zrobienia, potem wykreslaj to z listy. Bedziesz miał motywację do dalszej pracy nad sobą.

A segzy, jak segzy. Lepiej by było z osobą którą się kocha na pierwszy raz, ale jak nie masz na to szans to idź z Bogiem, zapłać i przestań się czuć jak śmieć. To nie jest nic wielkiego tak naprawdę. (
@blargotron: idz teraz jak Cię to uwiera. Łatwiej Ci będzie z "normalną" kobietą później. Nawet nie musisz iść od razu na segzy. Idz sobie na masaż erotyczny najpierw i zobaczysz co i jak.
Mordo, to twoje życie, jak chcesz to dla mnie mozesz i do 60 czekać. Mi to zwisa, jestem tylko typkiem z internetu, za Ciebie Juleczki nie wyrwe przecież.

Tablice spoko, ważność tak naprawdę nie ma znaczenia wielkiego. Rób
@Lambert11: Nie wiem czy mi uwiera. Podobno kobiety na to krzywo patrzą potem. Co to jest ten masaż, handjob? W wieku 60 lat to nawet libido nie będę miał pewnie. Nikt za mnie nie wyrwie, ale może mi podpowiedzieć jak. :) Na razie na tablicy zaznaczam czerwoną etykietą najważniejsze rzeczy. W backlogu trzymam rzeczy, które mogą poczekać albo nie wiem czy chcę jeszcze, w todo takie, co jestem pewien, że chcę
źródło: comment_162644356392cmCYPG8LatyJgwUg6EkY.jpg
@blargotron: ku*wa gdzieś Ty się uchował Typie...
Wiesz co to sarkazm lub ironia? (Nie odpowiadaj to było pytanie retoryczne)

Dla mnie to rób jak chcesz, ale wystartuj od psychologa. Po trj krótkiej wymianie wiadomości stwierdzam, że dla Ciebie to absolutny priorytet...
@blargotron: nie denerwuję sie, ale zachowujesz się jakbyś się wczoraj urodził. Kto mowi dziewczynie o tym że był u prostytutki? Nie mowi się takich rzeczy. Po drugie to dziwnie się z Tobą rozmawia. Nie obrażaj się ale taka jest prawda. Jesteś zbyt serio, nie łapiesz żartów i pytasz o rzeczy ktore powienien wiedzieć 15 latek, a masz 32 lata.
Musisz nad tym popracować. Widać, że nie masz kolegów. Jak chcesz mieć
@Lambert11:

nie denerwuję sie, ale zachowujesz się jakbyś się wczoraj urodził


No można tak przyjąć. Dopiero uczę się życia. Nie miałem styczności z płcią przeciwną, więc nie mam pojęcia o niczym, dlatego pytam.

Kto mowi dziewczynie o tym że był u prostytutki? Nie mowi się takich rzeczy.


Nie wiem, w necie jak poczytałem, to ludzie mówią. Jak zapyta o doświadczenie, kogo miałem wcześniej, to kłamię, że jestem KHHV nawet jak byłem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blargotron: najpierw udaj się do psychiatry, zacznij ćwiczyć i skocz po dobre ciuchy. Te trzy punkty powinny z czasem wpłynąć na Twoje postrzeganie siebie, wówczas reszta powinna być już nieco prostsza. Zmianę pracy zostaw na koniec, taka decyzja bywa stresogenna a tutaj problemy z psychiką nie bardzo w tym pomogą. Obcowanie z ludźmi podejmuj zawsze, w mniejszy lub większy sposób. Pozdrowionka