Wpis z mikrobloga

Przeczytałem dziś dyskusje na wykopie nt. praw LGBT i odniosę się.

Tak, jest to robienie fikołków, jednak jak usiąść do tego merytorycznie, to ludzie LGBT nie są dyskryminowani. Maja takie same prawa jak my. Ja mam prawo do zawarcia związku małżeńskiego z kobietą, geje również. Nigdzie nie ma zapisu „wyłącznie osoby heteroseksualne mają prawo do zawarcia związku małżeńskiego”. Prawo jest równe dla wszystkich.

Wiem, że to pewnego typu fikołek i omijanie kwestii niewygodnych, ale jest to całkowicie pokryte z rzeczywistością. Walcząc o śluby mężczyzna - mężczyzna, kobieta - kobieta, walczą o coś dodatkowego, coś ekstra.
Tak jak dane grupy społeczne walczą o podwyżki na ulicach.

#bekazlewactwa #bekaztwitterowychjulek #bekazlgbt #lgbt #lewackalogika #prawackalogika
  • 190
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ekspert_od_niczego: musisz koniecznie porzucić to myślenie tępego komunistycznego betonu że ktoś tu dyskryminuje gejów i lesbijki. Nie, tu się szkaluje lgbeciarzy którzy z gejami i lesbijkami mają tyle wspólnego co Marta Lempart ze strajkami aborcyjnymi, blm z walką z rasizmem, ja z fizyką kwantową, a ty z myśleniem na poziomie
  • Odpowiedz
@vin42 LGBT nawet nie jest ruchem. Jest ruch LGBT, ale to co innego, niż samo LGBT.

I no cóż, wiesz, że to też nie jest monolit? Tam są nawet organizacje pro-life, takie jak plagal, konserwatywne, religijne, oczywiście także libertariańskie.

Ja nie wspieram Stop Bzdurom, czyli jedynej organizacji radykałów, jaką znam.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ekspert_od_niczego:

Tak, tak jak pozwolimy gejom żyć i to jeszcze normalnie, to świat się zawali i wszystko padnie.


Co lgbt ma wspólnego z gejami, idź dzieciom na plac zabaw opowiadaj te bajki a tu skoncz bo beka z ciebie jest nieprzeciętna
  • Odpowiedz