Wpis z mikrobloga

LG 27GL850-B


@CHESTERRROOO: Na papierze dużo lepszy, ale wystarczy że popatrzysz na opinie ze zdjęciami, czy to w Polsce (x-kom) czy za granicą i wtedy nastaje pytanie z natury "czy jak coś będzie #!$%@? to mam czas to odsyłać i wymieniać kilkukrotnie aż trafię na dobrą sztukę". Bo wówczas LG jest bez dyskusji lepsze, ale no właśnie - wadliwość.
@CHESTERRROOO: Obie technologie jak pewnie wiesz zapobiegają "rwaniu" obrazu w pewnych sytuacjach, używane są do gier. G-Sync to technologia od Nvidii (która podbija ceny monitorów o kilka stów) zgodna tylko z kartami graficznymi Nvidii. FreeSync to natomiast darmowa (nie wpływa na cenę monitora, dlatego spopularyzowała się i zdominowała rynek wśród monitorów gamingowych/ogólnego użytku) technologia od AMD, która zadziała zawsze z kartami AMD, ale wspiera też ona - zależnie od konkretnego monitoru
Pobierz XkemotX - @CHESTERRROOO: Obie technologie jak pewnie wiesz zapobiegają "rwaniu" obraz...
źródło: comment_1626223661HXgoLvKS9ysTxmSZWzUHWY.jpg
@XkemotX bo np jakbym grał na wyłączonym freesyncu/gsyncu to też będą 144hz? Mój obecny monitor BenQ XL2411Z nie ma tych bajerów, aby 144Hz. Są promocje na te monitory i właśnie chce kupić nowy 1440p144Hz przed wymianą karty graficznej.

@zeek dell troche za drogi. Jakby była jakaś promka na niego to spoko.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CHESTERRROOO: Tak, 144hz i FreeSync/G-Sync są niezależne. Ba, przy lepszym odświeżaniu ekranu to rwanie się zmniejsza, więc prawdopodobnie nie będziesz nawet potrzebował używać którejś z tych technologii. Tak czy siak obie powodują "wygładzenie" klatek w pewnych przedziałach, nie wiem jak tu, w monitorze 75hz mój Freesync działał między 48 a 75hz - jak pewnie wiesz (lub nie) "płynność" jako taka zaczyna się obiektywnie od 60 klatek na sekundę, a 48 to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CHESTERRROOO: Nie mam pojęcia, robiłem tam dużo zakupów ale 3-4 lata temu, a teraz jadę na tym samym sprzęcie co wówczas kupiłem xD wszystko chyba było zapakowane w oddzielne pudełka poza może monitorem właśnie.
@XkemotX: @dvvdr4: z monitorem wszystko ok. Kolory mega, od razu widać różnicę między moim BenQ na TN, a tym na IPS. Bad pixeli na razie nie widzę. Podświetlenie też jest git. 1440p też robi robote. Na razie testowałem go tylko w Forza Horizon 4. Odpale coś dynamiczniejszego żeby sprawdzić ten ghosting na 144Hz. To do czego mogę się przyczepić to krótki kabel HDMI w zestawie i maksymalna wysokość jest trochę