Wpis z mikrobloga

Nowe mieszkanie deweloperskie. Standard ogólny nieruchomości raczej wyższy niż inne w okolicy. Generalny wykonawca znany: PORR.
Problem jaki się pojawił: słychać dudnienie gdy sąsiad nad nami chodzi po mieszkaniu. U sąsiada podłoga wykończona deską.
Z informacji od dewelopera strop wykonany w technologii podłogi pływającej, wygłuszenie styropianem (z atestami etc.).
Miał ktoś podobny przypadek? Da się coś prawnie ugrać?
Z sąsiadem rozmawiałem. Niby stara się cicho chodzić, ale jakoś słabo mu wychodzi.
A może to już taki standard w nowych mieszkaniach (chociaż wcześniej wynajmowałem kilka mieszkań, w tym mieszkanie na osiedlu obok, i nigdy nie miałem problemu ze słabym wygłuszenie stropu)?
#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
  • 16
@Wuja_89: Sąsiad się na deskę wykosztował, ale pewnie ma ją zrobioną jako podłogę pływającą i o odpowiedni podkład pewnie zadbał. Zapytaj, to na 100% powie ci, że XPS, a jak nie będzie nazwy znał, to powie "no zielone takie co wszyscy biorą".

A co do dewelopera, jeśli standard miał być "wyższy", to zastosowanie styropianu między stropami zamiast wełny mineralnej trochę stoi w tym w sprzeczności. Normy pewnie spełnione bo raczej by
@Wuja_89: panie odebrałeś to sie wyrruchałeś, jedynie deweloper na tobie ugrał. to o czym mówisz to standard w nowym budownictwie, mało wylac normy spełnić a frajera wole wypełnić. ma być nowe mieszkanie , ładne i w #!$%@? drogie by było sie czym chwalić.
@Wuja_89: dlatego sprzedaż mieszkań powinna sie odbywac po odbiorze budynku i wydaniu ksiegi. a Kupowanie wczesniej powoduje to deweloperka wali w huya.

ja bylem na Aprtamentowcu i sale szczescie że obok była ekipa remontowa kótrą było sychac jak wykancza juz sprzedane mieszkanie. Każdy głos dzwonek komórki i rozmoę. ja sobie nie wyobrażam tak zyć
dlatego sprzedaż mieszkań powinna sie odbywac po odbiorze budynku i wydaniu ksieg


@dzikuZplasriku: I oczywiście po wykończeniu wszystkich mieszkań co by kupujący mógł wychwycić takie babole jak powyższe. No i na sprzedaż mieszkania deweloper załatwiłby 12 osobową grupę która by weszła do każdego mieszkania dookoła sprzedawanego i zrobiła 'symulowaną imprezę' aby wychwycić akustyczne buble?
@Wuja_89: Mam podobne odczucia, nowe budownictwo, blok oddany kilka moesiecy temu. Nad soba mam rodzine z maym dzieckiem. Slychac dokladnie jak dziecko biega, czy tez nawet chodzi. Rozmawiaismy z matka i w sumie to mowi, ze przeciez nie zakaze dziecku biegac po mieszkaniu. Kontaktowalismy sie z kilkoma firmami zajmujacymi sie akustyka i w skrocie niewiele niestety da sie zrobic. Na pewno bardziej pomoze, jesli sasiad z gory jest normalny i moze
@Wuja_89: ja już drugie deweloperskie w ostatnich kilku latach przerabiam, w obu koszmar. w aktualnym to podłoga nie dość że dudni w innych mieszkaniach to jeszcze w wielu miejscach dudni pod twoimi nogami jak po niej chodzisz...