Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej mirki, potrzebuje porady w sprawie mojej pracy.
Pracuję w sektorze IT, zarabiam ok. 5k na rękę w mieście wojewódzkim. Nie jest to dużo, ale mało też nie i jakoś tam dopinam się z opłatami co miesiąc.
Sęk w tym, że pracuję w firmie jako solo informatyk, robiąc masę różnych rzeczy z subdziedzin, od obsługi użytkowników, przez obsługę serwerów dedykowanych, diagnostyka serwisów, konfiguracja serwerów pod windowsa i linuxa, ogarnianie baz danych, skryptowanie w powershellu czy bashu, a nawet i wdrażanie jakiś zabezpieczeń (vpn, firewall). Jeśli chodzi o moją wiedzę, to spokojnie ogarniam 90% z tych tematów. Wiadomo, czasem jak nie wiem czemu coś nie działa albo chcę wdrożyć coś, czego nigdy nie wdrażałem, to wspomagam się googlem / stack overflow.
Całość rozchodzi się o to, że rozmawiałem niedawno z szefową i razem uznaliśmy, że to już właściwa pora, by zatrudnić kolejną osobę do pomocy nam ze wszystkim (już na rekrutacji mówili mi, że docelowo ma być kilka osób, narazie tylko ja). No i po roku mojej pracy solo firma umieściła ogłoszenia gdzie się da, fejsbuki, linkediny etc. Widełki? 10-18 na rękę w zależności od umiejętności. W najgorszym scenariuszu to dwukrotnie więcej niż to co już mam i ja miałbym przyuczać taką osobę do pracy tutaj.
Powiedzcie co myślicie, rzucać te robotę? W mieście wojewódzkim jest pełno takich ofert i myśle, że dałbym radę się zatrudnić gdzie indziej za wyższą stawkę. Czuję się, jakbym dymał za pół darmo i ktoś mi właśnie splunął w twarz taką jawną zagrywką.
#pracbaza #it #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60ed4d4d91a69a000ab95878
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: Twój #!$%@? jest naturalny, ale uwierz, że takie numery z wyższą pensją dla nowych to też normalność ¯\(ツ)_/¯ Musisz koniecznie odbyć rozmowę z szefową i poprosić o podwyżkę. Zapytaj też wprost, czy będziesz przełożonym nowego pracownika. Albo lepiej nie pytaj, tylko sam wyjaśnij, że taką nową osobę trzeba wdrożyć i potem kontrolować (podaj konkretne przykłady z waszej firmy i waszej codziennej pracy), a zatem będziesz przełożonym/twoja odpowiedzialność wzrośnie i
@AnonimoweMirkoWyznania: 18 na reke? Czyli co, UoP na 26k? Faktura VAT na 20k?
Az mi sie wierzyc nie chce, ze kogos by az tak niedoszacowali.

A sprawa prosta, mowisz, ze dostajesz na likedzie oferty za X PLN i widzisz, ze oferta ktora oni dali ktos zgarnialby wiecej. Wiec chcesz podwyzki i by zarabiac wiecej niz ten ktorego przyjmiecie, bo serwis stoi na Tobie.
AnonimowyWybranek: Wiesz stawka jest bardzo fajna jak na Twoje warunki pracy. Naprawdę nie ma się czego wstydzić. Przede wszystkim nie patrz na wykopków dla których IT to wielkie korporacje z miliardami budżetu. IT to również takie miejsca jak Twoje i wiadomo, że zarobki będą niższe, co nie znaczy, że praca jest gorsza. Trawa zawsze wydaje się bardziej zielona tam gdzie nas nie ma. Trzymaj się tego co jest, rób swoje a
@AnonimoweMirkoWyznania: rozpocznij rekrutację do innych firm. To zweryfikuje twoje zarobki. Jak się gdzieś dostaniesz powiedzmy w ciągu dwóch/trzech tygodni i wejdziesz na etap negocjacji stawki to dostaniesz informacje, ile są za Ciebie w stanie na rynku zapłacić. To jest as w rękawie podczas rozmowy o twoich zarobkach w obecnej firmie. Musisz być jak małpa, zanim puścisz jedną lianę to musisz mieć już w ręce drugą.