Wpis z mikrobloga

@szlif @winsxspl: XD? sportowcy klękają, by oddać hołd osobom, które zostały zamordowane w wyniku prześladowań przez swój kolor skóry i co wy widzicie w tym złego? boli was to? ciekawa jestem czy jak gdybyście nie byli białymi mężczyznami to też byście tak do tego podchodzili. was nie rusza krwa to, że ktoś może zabić kogoś tylko dlatego, że ma inny odcień skóry? nie widzicie jak bardzo jest to nienormalne?
  • Odpowiedz
@xncvz a jeśli się naćpam, będę stawiać opór policji i się przekręcę z przecpania i stresu to też będziesz klękać w holdzie czy w------e bo bialy? Nie łączmy klękania z rasizmem. Od tego są spoty takie jak We Race As One, kampanie informacyjne, równość w zatrudnieniu, szacunek. A nie klękanie, bo jakiś ćpun umarł. Nie róbmy k---y z logiki
  • Odpowiedz
XD? sportowcy klękają, by oddać hołd osobom, które zostały zamordowane w wyniku prześladowań przez swój kolor skóry i co wy widzicie w tym złego? boli was to? ciekawa jestem czy jak gdybyście nie byli białymi mężczyznami to też byście tak do tego podchodzili. was nie rusza krwa to, że ktoś może zabić kogoś tylko dlatego, że ma inny odcień skóry? nie widzicie jak bardzo jest to nienormalne?


@xncvz: mnie akurat
  • Odpowiedz
@winsxspl: ale czy tu chodzi tylko o floyda? nie, no właśnie nie tylko o niego, choć to najgłośniejsza akcja, jeśli chodzi o zabójstwa czarnoskórych + derek chauvin został skazany na 22,5 lat więzienia za to, że tym się zaćpał? nie, dostał karę za zabójstwo człowieka, co było bezpośrednią przyczyną jego śmierci
  • Odpowiedz
@winsxspl: owszem, charles ma rację, że nie tylko klękaniem jesteśmy w stanie to zmienić, jednak czy to, że inni kierowcy oddają w ten sposób hołd ofiarom aż tak naprawdę niektórych boli? nie jestem w stanie tylko zrozumieć dlaczego
  • Odpowiedz
@barystoteles: ale oni oddają w ten sposób hołd zmarłym, a nie włączają się do kultury ciemnoskórych osób, no co ty. to już nawet osoby z krajów, gdzie są same (lub większość) osób białych nie może oddawać hołdu, bo ich to bezpośrednio nie dotknęło?
  • Odpowiedz
ale oni oddają w ten sposób hołd zmarłym, a nie włączają się do kultury ciemnoskórych osób, no co ty. to już nawet osoby z krajów, gdzie są same (lub większość) osób białych nie może oddawać hołdu, bo ich to bezpośrednio nie dotknęło?


@xncvz: nie wkładaj ludziom w usta słów, których nie wypowiedzieli. Nie atakuję prawa do klękania jako formy wyrażania siebie, bronię prawa do wyrażania swoich opinii na inne sposoby.
  • Odpowiedz