Wpis z mikrobloga

O czym należy pamiętać zakładając #firma #jdg?

Z tego, co słyszałem, to:
Tam w formularzu #ceidg trzeba gdzieś coś odznaczyć, żeby ukryć część danych, by uniknąć spamu.
Jaki bank lepszy - #alior czy #pekao? Oba mają fajne bonusy na start, a Alior kusi niezłym kantorem wewnętrznym.
Czy 180 netto za ogarniętą, podstawową księgowość (KPiR) we Wrocławiu to spoko cena?
  • 13
  • Odpowiedz
@onionspirit:

1. CEIDG-1 + VAT-R + zgłoszenie ZUS
2. Złożenie pierwszej deklaracji ZUS w ZUS PUE
i tyle potem tylko płacisz ZUS i podatki

Alior jest tani i nawet cos zarobiłem ale mi się nie podoba, peako nie nadąża moim zdaniem, trochę jak poczta polska. Już chyba lepiej PKO. mBank dla mnie spoko ale po 2 latach drogi

Księgowość od 150 netto więc 180 spoko cena. Pytanie jak masz zamiar korzystać
  • Odpowiedz
@onionspirit: w ogóle nie poddawaj ruch danych, ani maila ani telefonu.
Co do księgowości to cena wydaje się ok. Aczkolwiek ja jestem bojówka #wfirma
Co do banku to żaden z powyższych, ING jest super przyjazny i też ma wbudowany kantor walutowy na euro i USD.
  • Odpowiedz
@zibizz1: słyszałem o tym infakcie i w sumie spoko to wygląda, ale za niewiele większą kwotę mam bardziej osobiste doradztwo księgowe, a to dla żółtodzioba na początku wydaje się sporo warte.
@exploti: jakie są spready na wewnętrznym kantorze ing?
  • Odpowiedz
@onionspirit: Nie chce tu bardzo nagabywać, ale ogólnie jeśli chodzi o doradzanie to są potrzebne 2 kwestie na start
1. VAT czy nie VAT
2. ryczałt/ogólne/liniowy/karta

I tu się doradztwo księgowe kończy, potem tylko przynosisz koszty a księgowy ewentualnie wyrzuca to co jest przesadzone (np karnet na tenisa:), czy transport łodzi). Na miejscu jest spoko jak masz dużo papierów i jest blisko a nie po drugiej stronie miasta.
  • Odpowiedz
@onionspirit: Rozliczasz normalnie jak dostajesz FV, system przeliczy i tak po kursie NBP z dnia wystawienia dokumentu. W małej firmie możesz płacić sobie jak chcesz za towar, z konta firmowego, prywatnego, gotówką, liczy się FV.
  • Odpowiedz
@onionspirit: a ta księgowość za 180 netto co zrobi jak jej przyniesiesz np.100 dokumentów? Pytałeś jaka wtedy stawka?
Firmowe w spółce mam Nest Bank bo jest darmowy. W JDG testowałem Alior Pekao i Santander. Najtańszy jest Alior bo za darmo, Santander przez pierwsze dwa lata a Pekao nie pamiętam. Najlepiej wychodzi na początku Santander bo ma więcej przelewów natychmiastowych "w cenie". A promocje fajne i w Aliorze i w Santanderze. Zresztą
  • Odpowiedz
@onionspirit: to do 20 dokumentów cena ok, niższa niż się bierze za takie coś.
A faktury kosztowe masz? One też się wliczają do limitu dokumentów :)
Każde tankowanie itp
  • Odpowiedz