Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że po tej swojej chorobie, Jordan Peteson rozpadł się intelektualnie. Widać, że bardzo się stara, pracuje nad sobą, itd., ale troche się zafiksował w przekombinowanych rozważaniach, i wygląda tak, jakby w każdym zdaniu próbował zejść poziom głębiej, a wychodzi raczej smutna parodia. Wywiady z nim (czy to jako gospodarz, czy jako gość) stały się męczące w odbiorze.

I uprzedzę komentarze typu "no brawo, Peterson zawsze był debilem" - żadną miarą nie jestem jego psychofanką, ale lubiłam jego spostrzeżenia na kilka tematów (z niektórymi zaś zupełnie się nie zgadzam), no i na pewno nie można nazwać go głupim. Po prostu chyba wyczerpał swoją konwencję i powiedział już wszystko, co było do powiedzenia w tematach, na których się zna. Reszta to - mam wrażenie - próby utrzymania marki. Chętnie posłucham, czy macie podobne spostrzeżenia, ale puste gadanie w stylu "Peterson jest najlepszy" albo "Peterson jest najgorszy" nie są żadnym spostrzeżeniem, a ja nie zamierzam wdawać się w wojenki.

#jordanpeterson #przemyslenia
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BarkaMleczna: słuchałem jakiegoś podcastu w którym gospodarz na zakończenie poprosił "powiedz trzy rzeczy które są ważne czy tam chciałbyś żeby ludzie zapamiętali

No i jak zaczął JBP coś tworzyć że niby takie mądre to miało być ale nie było bo przekombinował i wydobył się bełkot aż mnie krindżuwa przeszyła
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: ja myślę że to jest cena za to kim jest i do czego doszedł. Jak się przejdzie pewien próg ciężko wrócić do tego jak myślą zwykli śmiertelnicy.. Za czasów wykładów widać było że jeszcze pamiętał jak to jest.

"Jeśli spoglądasz w otchłań, otchłań spogląda w Ciebie"
  • Odpowiedz
@rhqq: ja to rozumiem, ale może warto, żeby sam Peterson to zrozumiał i nie próbował na siłę intelektualizować bułki z masłem. Ja wiem, że to jest znak rozpoznawczy, ale tak jak powiedziałam, w tej chwili jest niejako parodią samego siebie
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: ciężko się nie zgodzić. z drugiej strony mam wrażenie, że on traktuje te wystąpienia jako część terapeutyczną dla samego siebie. lubię go sobie puścić w tle, dobry głos ma, czasem coś w głowie zostanie.
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Peterson na swojej pracy się zna i jak tu się wypowiada to dobrze gada. Ale jak schodzi na tematy polityczne to eehhh.

ja myślę że to jest cena za to kim jest i do czego doszedł.


@sorek: Peterson miał problemy od zawsze z depresją, mówił o tym nie raz. Pewnie, można twierdzić, że to przez to "że spojrzał w otchłań" ale no to nie przez to, tylko
  • Odpowiedz