Wpis z mikrobloga

Dlaczego mam niską opinię o Polakach i Polsce? Już wyjaśniam. Pojechałem do Sławy w #lubuskie do ośrodka przyjaciół. Liczba zdarzeń z ostatnich 18 godzin przerosła moje oczekiwania.

O 1:30 w nocy była policja, pytała, czy nikt nam nie zaginął, bo na plaży obok znaleźli klapki i ciuchy. Okazało się, że topielec, lat 34 z tego co usłyszałem.

Nad ranem przyszedł jakiś Sebix. Był na Rap Stacja 2021 (o 1:00 grał Quebo). Zrobił w nocy 10 kilometrów piechotą, poprosił o taksówkę (jest jedna taksówka na region, powodzonka XD), poprosił o chipsy i zasnął przy barze. Obudził się o 10:00, pogadał coś do siebie i polazł dalej. Chyba lokals.

O 10:00 jechaliśmy na stację paliw - policja i karetka coś badała przy poboczu. Wyjeżdżając o 11:50 zauważyłem, że to worek z ciałem, obecny był zapewne lekarz medycyny sądowej. Ktoś potrącił mężczyznę, ten wpadł do rowu i zginął. Sprawca nie hamował, nie było śladów. Potem uciekł.

Jadę dalej. Helikopter, policja, karetka, kolejny wypadek (potencjalnie śmiertelny) w Lipinach. Na S3 musiałem jechać przez Stany.

Uwaga, kulminacja. Kawałek dalej jechała grupa 30 rowerzystów. Było w porządku, dopóki jechali zwartą grupą zajmując jeden pas. Na szczęście nie jechali jeden za drugim. Tak czy inaczej, 3 auta osobowe, jedno za drugim, nie powinny były ich wyprzedzać na wąskiej i krętej (znak A-3) drodze wiejskiej, bo zawsze mógł ktoś jechać z naprzeciwka. I co wtedy? Zwłaszcza, że 200 metrów dalej jest prosty odcinek, gdzie spokojnie można wyprzedzać... No ale im się spieszy i nie będą jechać 35 km/h na ograniczeniu do 40 km/h. Ujma na honorze tak się wlec. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rowerzystom natomiast nie udało się utrzymać dyscypliny i zaczęli jechać całą szerokością drogi ze znakiem A-2. Pojawiło się auto jadące z naprzeciwka. Rowerzysta musiał ostro odbić w prawo, żeby uniknąć kolizji czołowej. Skończyło się jego poślizgiem, fikołkiem i upadkiem na plecy na słupek przy drodze.11.0, 11.0, 10.5, 10.0, 11.0.

O #motocykle jadących środkiem #s3 między Lubinem a Polkowicami pomiędzy słupkami wyznaczającymi pasy nie wspomnę. xD Kawałeczek wolnej przestrzeni, no oni przecież nie będą jechać 60 km/h przez 5 minut.

Dodam, że minął 16 dzień wakacji. 4 wypadki śmiertelne w ciągu ostatniej doby. 110 wypadków śmiertelnych od początku wakacji. 410 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby. 4402 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji.

Wniosek: co najmniej kilkaset tysięcy Polaków to skończeni kretyni, którym należy odebrać prawo jazdy i zabronić im prowadzenia jakichkolwiek pojazdów większych od wrotek.

Kurde no, #mivue c540 #wideorejestrator #kamerkasamochodowa psuje mi karty. Wcześniej co miesiąc karta microSD 32GB, w lutym kupiłem Samsung Endurance 128GB i już padła. Nic z dzisiaj mi się nie nagrało. Nagrała mi się wczorajsza droga do Sławy. ()

#polska #polskiedrogi #wypadek #gorzkiezale
red7000 - Dlaczego mam niską opinię o Polakach i Polsce? Już wyjaśniam. Pojechałem do...

źródło: comment_1626007829jBmpO8AgEiXCeuPEtKziGW.jpg

Pobierz
  • 20
Kurde no, #mivue c540 #wideorejestrator #kamerkasamochodowa psuje mi karty. Wcześniej co miesiąc karta microSD 32GB, w lutym kupiłem Samsung Endurance 128GB i już padła. Nic z dzisiaj mi się nie nagrało. Nagrała mi się wczorajsza droga do Sławy. ()


@red7000: Ale chodzi Ci o to, że karta się zapycha, a nagranych filmików nie da się usunąć, czy jak?
@red7000: Z tą Legnicą to byłbym ostrożny xD A co do lasów i ogólnie przyrody to się zgodzę, jeden z moich ulubionych regionów Polski do kajakowania :) a co do wojsk USA, jak mam ochotę pooglądać zwierzęta to wolę iść do zoo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do kamerki - ja i brat mieliśmy Mio, ja inny model i on inny. Obie psuły karty.Pozbyliśmy się ich po tym jak brat miał wypadek i ta durna kamerka #!$%@?ła kartę i nie było nagrań do sądu.
Wymieniłem na najpopularniejszą "rikord widjo" 70mai z Aliexpress i już 3 rok bez problemów. 2 razy myślałem, że mi zepsuła kartę, ale wystarczyło ją wyjąć i włożyć z powrotem i działa nadal, po prostu
@patrykjaki: T3 kosztuje tyle, ale w zestawie masz już adapter pod obd2 czyli 99zł - możesz zamontować to wpinając we wtyczkę pod obd, palcami kable w podsufitkę i masz 300zł w kieszeni które poszłoby na elektryka ( ͡° ͜ʖ ͡°)