Wpis z mikrobloga

420 stóp lub 2137 pięt lub 70880 kciuków lub 420908 paznokci, jacy oni są #!$%@? z tymi jednostkami, wypłatę liczą w bananach? Wielka ameryka, #!$%@? ciemnogród i średniowiecze xD


@MarteenVaanThomm: masz tu zbiór na ten temat :D

Np 1 cal to 3 ziarna jęczmienia.
Stopa ma takich cali 12, bo... no
  • Odpowiedz
@mirabelka2137: Jeden z najpopularniejszych konserwatywnych komentatorów w USA (który jest również z jakiegoś powodu lubiany na Wykopie) - jakiś czas temu stwierdził, że system metryczny to tyrania i antyamerykańska propaganda xD
  • Odpowiedz
Przeciez nawet w USA naukowcy uzywaja metrycznego bo ich jest debilny


@loczyn: całe USA używa systemu metrycznego, tylko nie wszyscy o tym wiedzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wrak znajduje się na głębokości 420 stóp

420 stóp lub 2137 pięt lub 70880 kciuków lub 420908 paznokci, jacy oni są #!$%@? z tymi jednostkami, wypłatę liczą w bananach? Wielka ameryka, #!$%@? ciemnogród i średniowiecze xD
@MarteenVaanThomm

I dla tego sprzedają nam najbardziej skomplikowane i zaawansowane maszyny na świecie ( które też mają śruby i połączenia calowe )
  • Odpowiedz
wyjaśnisz mi sens używania jednostek typu "łokieć", "stopa" wobec systemu metrycznego?


@MarteenVaanThomm: ja ci odpowiem, jako ktoś wychowany w systemie mietrycznym i obecnie używający imperialnego :) jednostka "łokieć" nie jest w użyciu, to chyba bardziej w UK było. Stopy - jak najbardziej się używa. Kilka tygodni temu byłem w miejscu, gdzie nagle stwierdziliśmy że trzeba zmierzyć i porównać kilka odległości. No to mierzyliśmy to w stopach, używając własnych stóp jako
  • Odpowiedz
@brittanys_husband:

mają one zalety, mają wady - tak samo jak jednostki metryczne

Jakie wady mają jednostki metryczne? Serio pytam, nigdy nie używałem jednostek imperialnych poza tymi narzuconymi jak przekroje rur czy felg samochodowych

można zadać pytanie dlaczego europejczycy męczą się z mierzeniem wszystkiego w gramach

Tutaj Ci odpowiem, bo w różnych domach możesz mieć różne łyżki, łyżeczki, filiżanki. Możesz też jednego elementu nie mieć, ale mając jedną (nawet niezbyt dokładną)
  • Odpowiedz
Jakie wady mają jednostki metryczne? Serio pytam, nigdy nie używałem jednostek imperialnych poza tymi narzuconymi jak przekroje rur czy felg samochodowych


@laquilat: wady: nie odpowiadają niczemu realnemu, taki metr - oczywiście wszyscy wiemy ile to jest. Ale to nie odpowiada żadnemu przedmiotowi z rzeczywistości, w odróżnieniu od np stopy

Tutaj Ci odpowiem, bo w różnych domach możesz mieć różne łyżki, łyżeczki, filiżanki.

ale właśnie chodzi o to, że kupujesz sobie zestaw miarek, gdzie łyżka/filiżanka jest ustandaryzowana. Nie mierzysz rzeczy fizyczną filiżanką lub łyżką, ale miarką o
brittanys_husband - > Jakie wady mają jednostki metryczne? Serio pytam, nigdy nie uży...

źródło: comment_1625940995SMQsNzhq7cysuHq1lOQ4Bw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@brittanys_husband: stopa też nie odpowiada żadnemu przedmiotowi tak samo jak łyżeczka, jak sam wspominasz jest to ustandaryzowana miara i nie odpowiada jednej idealnej łyżeczce, która tak się złożyło że miała idealnie 5ml. Zatem po co używać jakiegoś fikuśnego, ustandaryzowanego zamiennika na pokrętne określenie dokładnej miary? Po co dodatkowe określenie na 1,25 mililitra jako 1/4 tbsp, wymagające kolejnych przyrządów do odmierzania? Przecież to jest miara tak samo abstrakcyjna jak każda inna,
  • Odpowiedz
@brittanys_husband: Nadal waga jest bardziej uniwersalna, robiąc ciasto w stanach czy uk też pewnie trzeba zważyć mąkę. W polskich przepisach też używa się przecież szczypty, stołowej łyżki czy łyżeczki bo szybciej tak zmierzyć ile czego dodać. Prostota podziału i zwielokrotnienia to klucz do sukcesu.

wady: nie odpowiadają niczemu realnemu, taki metr - oczywiście wszyscy wiemy ile to jest. Ale to nie odpowiada żadnemu przedmiotowi z rzeczywistości, w odróżnieniu od np
  • Odpowiedz
@lipsztajn: Ale co chcesz konkretnie wiedzieć? Profil na apce ULC? Skan badań lekarskich? Czy od razu mam ci #!$%@? zdjęcie przepustki wrzucić? A clarkow nie mam bo sa #!$%@?. Wole Avee w combo z moimi Sony XM4, ewentualnie a20stki lub ewentualnie Lightspeedy Zulu trójki. Coś jeszcze?
  • Odpowiedz
@kalisiak: Myślę że wątek już dosyć szeroko odpowiada na to pytanie, ale uzupełnię go o bardzo fajny cytat z książki Josha Bazella:

In metric, one milliliter of water occupies one cubic centimeter, weighs one gram, and requires one calorie of energy to heat up by one degree centigrade—which is 1 percent of the difference between its freezing point and its boiling point. An amount of hydrogen weighing the same amount
  • Odpowiedz
@einz:

stopa też nie odpowiada żadnemu przedmiotowi tak samo jak łyżeczka,

no jak to, stopa to mniej więcej stopa ludzka ;)

Zatem po co używać jakiegoś fikuśnego, ustandaryzowanego zamiennika na pokrętne określenie
  • Odpowiedz