Wpis z mikrobloga

@KromkaMistrz: najlepiej jak ludzie podają koszt domu jako alternatywy dla mieszkania uwzględniając jedynie koszt budowy. A że sama działka budowlana pod miastem kosztuje tyle co nieduże mieszkanie, to już nieistotny szczegół.
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: Zaraz się okaże, że Elon sprzedaje mini domki. A za kolejne pół roku, że to kolejny wał Elona. Tak samo jak było z tymi solarnymi dachówkami, hyperloopem, tunelami i pewnie jeszcze kilkoma biznesami, o których nie słyszałem xD
  • Odpowiedz
jaki był wał z dachówkami? Przecież ludzie w Kalifornii montowali takie dachy.


@Jason_Stafford: Dachów było jakoś 5 czy ileś (na pewno mniej niż 10), były do dupy, nie wyglądały tak jak obiecywali, później firma zaczęła montować zwykłą fotowoltaikę ale tak, że co chwilę były jakieś pożary. W momencie zakupu firmy, kiedy Elon przekonywał, że to nobrainer i że wszystko śmiga nie było NIC, a na prezentacjach cisnęli ściemę z makietami.
  • Odpowiedz
@Jason_Stafford: sam się niesamowicie jarałem, bo taki dach solarny to było by coś pięknego. Dopiero przy hyperloopie się zorientowałem, że to jakiś mega wał i zacząłem szukać info o innych biznesach.
Okazuje się, że Elon nawet nie był jednym z założycieli PayPala tylko tak sprytnie umowę mu napisali, żeby mógł się tak tytułować.
  • Odpowiedz
najlepiej jak ludzie podają koszt domu jako alternatywy dla mieszkania uwzględniając jedynie koszt budowy. A że sama działka budowlana pod miastem kosztuje tyle co nieduże mieszkanie, to już nieistotny szczegół.


@goferek: Taaaak... O kosztach wykończenia też się nie mówi, tak jakby do było pomijalne, podczas gdy w codziennym życiu to może Ci zrobić ogromną różnicę, czy masz małe, ale doinwestowane mieszkanie z dużą ilością AGD itd., czy może duży dom,
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: fajny, jak stracę dom, w sensie ten co teraz mam, to rozeznam się w energooszczędnym domkach poniżej 100k

@goferek: przesadzacie panie.
https://www.bankier.pl/nieruchomosci/ceny-gruntow/lodz
przy głównej drodze, ale wylotówce z miasta to może i +1000zł/m2, albo i wielokrotność,
ale po pierwsze na #!$%@? Ci mieszkać przy ruchliwej ulicy, a po drugie czemu nie mieszkać na peryferiach? jak nie ma korków w kwadrans jesteś w centrum. poza 10-12 i w
  • Odpowiedz