Wpis z mikrobloga

Czy znacie może przypadek odmowy wypłaty (lub właśnie bezproblemowej wypłaty) ubezpieczenia z polisy na życie, gdy zgon ubezpieczonego nastąpił po podaniu szczepionki na COVID? Najlepiej polisy zawartej w PZU.

Wiem, że agenci odradzają wykupywanie polis na życie w tych czasach i nawet sugerują, że poddanie się szczepieniu to zerwanie warunków polisy - ale chodzi mi jak już doszło do takiego kazusa.

#koronawirus #covid19 #szczepienia #ubezpieczenia
  • 6
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: szukam ogólnie przypadków w jedną albo drugą stronę - uznania lub odmowy wypłaty ubezpieczenia. Natomiast podejrzewam, że przyczyna zgonu najczęściej wpisana to przyczyna naturalna.
  • Odpowiedz
@gvs jacy agenci odmawiają? Chyba same papraki co z doskoku sprzedają raz w miesiącu OC na passata za 400zl. Bez sensu. Przestań czytać debilizmy w internecie. Polisy na życie działają niezależnie czy jesteś zaszczepiony czy nie. Przeczytaj OWU. Szczepienie nie jest podstawą do odmowy wypłaty. Świadczenia niezależnie czy z pobytu w szpitalu czy zgonu na skutek COVID są bez problemu wypłacane.
  • Odpowiedz
Wiem, że agenci odradzają wykupywanie polis na życie w tych czasach i nawet sugerują, że poddanie się szczepieniu to zerwanie warunków polisy


@gvs: tak, to na pewno prawda. Agenci zarabiający na sprzedaży ODRADZAJĄ KUPNO ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) bo ich klient ma prawie 0 szanse na zajeście z tytułu szczepienia. Jednocześnie
  • Odpowiedz