Wpis z mikrobloga

Zapraszam do obserwacji tagu #xerxesmrowki

Czasem kupujemy kolonie mrowek w takim stanie lub do takiego je doprowadzamy ze mimo najlepszych checi i staran jestesmy skazani na porazke:/ czasem tak po prostu bywa, zwlaszcza w przypadku gatunkow mrowek uchodzacych za te "trudniejsze w hodowli".

Wowczas nie mamy wyboru i cheatujemy xp niestety kodow na niesmiertelnosc robotnic nie wpiszemy ani nie sprawimy ze krolowa zacznie czerwic jak szalona:)
Na czym polega ten caly cheat? Polega na boostowaniu kolonii poczwarkami pozyskanymi od znajomka albo zebranymi w naturze.

Co jednak jesli brak poczwarek? Wczoraj poproszono mnie o poczwarki Carebara diversa. Ogolnie jest z nimi lipa bo Carebara nie chcą sie rozwijać w sztucznych formikariach, w ktorych latwo jest im te poczwarki zabrac. Przynajmniej kilka osób w Polsce ma większą kolonie Carebara, a właściwie o tylu wiem. W przypadku braku możliwości pozyskania poczwarek jest jeszcze jedna mozliwosc, trudniejsza - adopcja robotnic. Kazda kolonia przyjmie nowe, obce poczwarki, natomiast w przypadku robotnic to jest loteria i trzeba się nagimnastykowac.

Tak więc poratowalem dzis znajomego z grupy fb robotnicami. Mam nadzieję ze rozrusza kolonie bo jest w stanie beznadziejnym. Nie zlym, tylko beznadziejnym:/ nie ma w tym jego winy ofc, taka kupil.

Na zdjęciu przygotowane robotnice:)

#mrowki
#zwierzeta
#formikarium
#terrarystyka
Pobierz PWRXerXes - Zapraszam do obserwacji tagu #xerxesmrowki

Czasem kupujemy kolonie mro...
źródło: comment_1625600855bwyhN2qLL2IESdLpLAGSju.jpg
  • 2
@Anty_Chryst: trudno powiedziec, sklaniam sie ku opcji pozytywnego rozwiazania kwestii koloni. Miesiac temu chcialem dodac druga krolowa i udalo mi sie zaadopotowac robotnice w liczbie kilkuset, mimo ze skończyło sie tragicznie;)
Jak będzie mial pecha ale spieprzy robote to bedzie lipa