Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mirki, od jakiegoś czasu przyrządzam steki metodą #sousvide, nie mam cyrkulatora ale jakoś panuje nad temperaturą i generalnie poziom wysmazenia jest zawsze taki jak powinien, problem mam jednak z tym że raz steki wychodzą miękkie i rozpływają się w ustach a raz dosłownie ciężko je pogryzc, możecie mi powiedzieć od czego to zależy i ew. Jak mogę to poprawić? Dodam że po wyciągnięciu z wody wrzucam steki na max rozgrzaną patelnie żeby lekko przypiec.

#gotowanie #gotujzwykopem #stek #kuchnia
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@cleveland wszystko zależy od mięsa. Możesz to poprawić poprzez dłuższe grzanie mięsa. Ja na przykład takie tanie steki z biedry, to trzymam w 56 stopniach około 20 godzin i wychodzą zajebiście miękkie. A jak biorę mięso z bydła specjalnie hodowanego na mięso np czarny angus, to wystarczy kąpiel 2-3 godziny dla zajebistych steków.
Jest na YouTube kanał "sous vide everything" gdzie gość robi różne eksperymenty z tą techniką gotowania i to
  • Odpowiedz
@grzsci: no muszę przyznać, że Twoje czasy mnie zabiły. Ja zazwyczaj trzymam koło półtorej godziny.
Ale zdecydowanie się zgadzam, że wszytko zależy od jakości mięsa
  • Odpowiedz
  • 0
@eXe1987 Możesz sam to sprawdzić tanim kosztem na piersiach z kurczaka. Weź jedną na swój standardowy czas i po jednej na 5, 10 i 20 godzin. Gwarantuje, że ta najdłużej trzymana będzie najlepsza.
  • Odpowiedz
@eXe1987: Czaje :) Ja trochę mikrokoks, więc robię zapas na cały tydzień i po prostu wstawiam na raz do kąpieli trwającej 20 godzin tak z 10 p----i kurczaka + jakieś inne mięsa, które wrzucam po kąpieli do lodówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz