Wpis z mikrobloga

List knajp w Krakowie w których według mnie warto zjeść i w większej części byłem, moderacja może podpiąć jak chce.

https://pastebin.com/S07ZBa80 - PASTEBIN z linkami do fb/insta

#krakow #jedzenie #wykop #atrakcje

---------------------------------------------------------------------------------
1. kawiarnie
Kawiarnia fornir - (ogródek super bułeczki z malinami) i spokój.

Magia cafe, koło rynku ale ceny przystępne i nie tak dużo ludzi + chłodno bo w kamienicach

Szklarnia kraków - nie byłem znajomi polecają

Manga cafe - nie byłem znajomi polecają podobno świetnie śniadania

Kawa romanowicza - - nie byłem znajomi polecają

KAFFE BAGERI Stockholm- byłem, karadmonki świetne i cynamonki też.

urban coffe

---------------------------------------------------------------------------------

2. Włoskie jedzenie

nolio - na dostawę super te home made, stacjonarnie wszystko świetne

abracciatepastawine - jeszcze nie byłem, ale mają fajną kartę i regularnie ją zmieniają

La grande mama - to moja pierwsza knajpa w krakowie, świetny deser i kaczka + zupa krem z grzybów. Polecam na randkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

---------------------------------------------------------------------------------
3. Sushi
youmikokrakow - byłem, bardzo dobre

yamatosushi - też byłem, bardzo dobre

nagosushiandsake - jeszcze nie byłem ale maja super wybór ryb których nigdzie indziej nie mają

myiamasushi - paradoksalnie z tej listy na razie top 1. świetny węgorz

---------------------------------------------------------------------------------
4. Najlepsze kanapki z wołowiną
mr broda pastrami - jadłem z kapustą kiszoną, porcja medium dla dwóch spokojnie.

---------------------------------------------------------------------------------
5. Bardzo dobre burgery + mięsne żarcia
gruba buła burger

koneser grill

---------------------------------------------------------------------------------
6. Najlepsze żarcie vege
krowarzywa - bardzo dobry kebab z seitana

ka vegan

oke poke kraków

---------------------------------------------------------------------------------
Dalsza część w komentarzu

7. High end
restauracja garden
tak samo na instagramie - zamierzam tam iść bo celują w gwiazdkę

botigliera 1881
feed - mają gwiazdkę więc pewnie się nie zawiedziecie

folga kraków
feed - ostrygi, szampan, tatar itp ;)
---------------------------------------------------------------------------------

8. Cukiernie
na ciacho
feed - fajny sernik z rokitnikiem

galeria tortów artystycznych
fajne torty i makaroniki

labaguette
kawka i sernik

orzo
podobno najlepszy sernik według @lubiesernik - osobiście nie jadłem ale sprawdzę

---------------------------------------------------------------------------------

9.Azja
wschod bar - jadłem tam kurczak generała, ogólnie wszystko spoko, jedyny minus to pałeczki plastikowe i to że dla mnie strasznie intensywnie, w sensie 1 porcja spokojnie na 4 osoby do spróbowania.

molam_krk
---------------------------------------------------------------------------------

10.pizza

kreskimaki krakow

chebonta salumerina
top 1 margaritka w całym krakowie + można kupić różne rzeczy do jedzenia włoskiego

nolio
feed jak wyżej w pkt 2. + też można kupić stacnonarnie produkty
---------------------------------------------------------------------------------

11. bary mleczne i katering
mój ulubiony bar wolańskiego

moderncatering

prosto z mostu

---------------------------------------------------------------------------------
12. różne
pod wawelem - popularna knajpa przy rynku, duże porcje, ale nie jadłem tam
karczma pod wielka sola - najlepsze żeberka w krakowie (bierzcie te w piwie i miodzie)
cafe lisboa - kawiarnia z tymi przysmakami z portugalii?
charlie pieshop - paje nowozelandzkie
tasca ruczaj - kuchnia portugalska
festaurant podroza - widziałem na instagramie
muhhabet- kraków - mocno promowane, nie byłem tam i nie wiem co to
zakladka bistro - kuchnia francuska
mezalians krk - kuchnia syryjska

Euskadi - kuchnia baskijska - https://www.euskadi.pl/ - tutaj chce iść na ten moment najbardziej - na instagramie kucharza widzę że facet to robi z powołania i robi to świetnie.
---------------------------------------------------------------------------------
13. Piekarnia
znam jedną
zmączeni - jedna z najlepszych w krakowie
---------------------------------------------------------------------------------
14. bar
the trust bar - tak samo na instagramie

nadwislanska resto
---------------------------------------------------------------------------------
15. Kwiaciarnia
to nie zjeść ale hehe lubię tam bukiety kupować :D
kwiatobranie
---------------------------------------------------------------------------------
Wołam bo pytałeś o listę knajp @KocieJaduo

Pozdrawiam
  • 62
@PiersiowkaPelnaZiol:
-chebonta jadlem raz - margarita byla turbo przecietna (ale to ponoc kwestia czy robi ja polak czy wloch tam)
-przy wloskim zarciu trzeba podac primo czy cyklop
- labaguette od dluzszego czasu ma bardzo slaby sernik
- duzo lepszy sernik np w Czyżyk lub Massolit
- przy burgerach zdecydowanie TOP to Parkowa i M22, Gruba Buła ? meh
- do azji koniecznie Taj i Wietnam
- do piekarni koniecznie Zaczyn
@KromkaMistrz: no wszędzie nie byłem,

a z burgerami to i tak osobiście uważam najlepsze są w krośnie w rock cafe bar :D

ale popsrawdzam to co miałeś, dzięki :)

co do che bonta tam była margarita taka jaką jadłem w rzymie więc mi bardzo smakowała, no i nie jest to pizza neapolitana.

nie widziałem by pracował tam polak jakikolwiek
@PiersiowkaPelnaZiol dzięki stary niedługo czeka mnie weekend w Krakowie i napewno to mi pomoże () Szkoda tylko że nie ma menu dla dzieci L czy jest jakiś kat zabaw w tych miejscach ( ) każdy mierzy swoją miarą ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@PiersiowkaPelnaZiol: Ogólnie jest bardzo dobre - jedyny minus jest za to, że jednak podają "nierówno" - nie wiem co jest przyczyną, czy osoba przygotowująca czy co, ale często te same zestawy smakowały różnie


@Fridge_: no ja w smaku nie widziałem różnicy, za to widziałem różnice w podaniu, bo raz miałem normalne rolki a czasami miałem po prostu sklejone gdzie trzeba to było aż rękami oddzielać, na razie zostaje przy myiama