Wpis z mikrobloga

#mirkokoksy #silownia #medycyna #endokrynologia #hormony #zdrowie #dieta

Cześć,
Mam problem z wysokim estradiolem i w sumie prolaktyną też.
Odkąd pamiętam tluszcz odkladal mi się zawsze na klatce i biodrach/dupie. Zawsze też byłem duzy- mimo zalania masa miesniowa spora, dużo zarostu, broda itp.
Jestem teraz na redu. Z 104kg zszedlem do 95 kg. Dieta zbilansowana (aktualnie okolo 2400kcal), trening silowy 2x w tyg, do tego 1x pilka nożna, 1x siatkowka i czasem jakieś góry.
Problem jest taki, że wszedzie schodzi tylko nie z klaty. Wyglada to bardzo slabo.
Zrobilem badania hormonalne i tak:
Testosteron: 5.29 norma 1.75-7.81
Testosteron wolny: 20.23 norma 1-28.28
Estradiol: 33,3 norma 1-31.5
Prolaktyna: 19.07 norma 2.64-13.13
LH 5.6 norma 1.24- 8.62
FSH 4.0 norma 1.27-28.28

Poziom testosteronu podniosl sie o 1 ng/ml od rozpoczęcia redu. Estadiol stoi w miejscu czyli jakby mniej sie go aromatyzowalo.

Czym zbic te estro i prolaktyne zeby nie narobic sobie syfu? Isc lepiej do endo czy próbować na własną rękę. Co myslicie?
  • 13
@majk093:

Czym zbic te estro i prolaktyne


Zbić to możesz sobie takie pomysły z głowy.

1) Nic Ci to nie da na splanie/rozmiejscowienie tłuszczu
2) Zrobisz sobie problem jeśli jesteś naturalem i założysz następny temat czemu mam problem z erekcją (niskie estro) lub czemu mam stan depresyjny po wyzerowaniu prolki (które u naturala działa neuroprotekcyjnie)

Nie jesteś na bombie, aby tym manipulować lekami.
@Kasahara ok dzięki. Czyli uważasz że lepiej nie tykać tego i te podwyższone wyniki nie są niepokojące? Z libido u mnie też szalu nie ma. Myślałem, że estro i prolaktyna mogą być tego powodem. Aa kortyzol tez badałem jakis czas temu i jest w normie.

Dodam ze mam 27 lat
@majk093:

To nie są wyniki, którymi się manipuluje na pewno estrogen, który masz w normie
Prolaktyna pytanie czy zachowałeś prawidłową higienę badania, bo większość osób nie zachowuje jej i wychodzi lekko podwyższony wynik
@Kasahara wszystkie wymienione warunki spełnione.
W ciagu ostatniego roku badalem jeszcze dwa razy prolaktynę i zawsze była ponad normę. W okresie zmniejszonego treningu wynik byl okolo 13,5 czyli lekko ponad
@chusteczki_do_higieny_intymnej
Czyli co endokrynolog, skierowanie i zapisać sie na badanie? We wlasnym zakresie chyba bym nie zdecydował się tego robic.
Czy na Śląsku może ktoś polecic dobrego endo od takich spraw? Wszędzie główny temat to tarczyca, gdzie bym nie szukał
@NooB1980: hmm no ja raczej diete mam taką, że tych estrogenów nie dostaje się do mnie za wiele.
Białko to twarogi, jogurty, sery, mieso, z tluszczy oleje, oliwa, orzechy, migdały itp, a wegle głownie w postaci miodu, makaronów, ryzu, ziemniakow i suszonych i świeżych owocow. No i stosunkowo malo warzyw bo nie przepadam. Tak wiec micha jest raczej spoko.

Anty-TG badałem. Tarczycowe wszystkie badania w normie ogólnie. Co do insuliny to